10. listopadu 2014
Období Vánoc bývá časem klidu a pohody. Časem, během kterého se většina z nás vyhýbá stresům a věnuje se spíše činnostem příjemným.

Kromě toho se ženy i muži oddávají přípravě tradičních pokrmů, kterými chtějí pohostit sebe i své blízké. Realita ovšem může být i jiná. A často taková bývá… Počet pracovních úkolů jako by se den za dnem navyšoval, celospolečenský shon nám na dobré náladě nepřidává a obstarání dárků musí počkat na posledních pár dní před Štědrým dnem. Vítejte v jedenadvacátém století.

Doba se asi změnila. Zrychlila. Řečeno přesněji. Čas, který můžeme trávit v rodinném kruhu stal se posvátným a velmi často tím největším dárkem bývá právě skutečnost, že si ve svém nabitém programu uděláme chvíli na to, abychom mohli nějaký ten čas pobýt se svými blízkými. Ani to ovšem neznamená, že se vánoční atmosféry musíme vzdávat. Kromě toho, že se Praha spolu s dalšími městy tradičně zahalí do sváteční výzdoby, lze v centru Prahy zavítat do restaurace School, která vám věrně ducha Vánoc naservíruje. A to nejen na talíři, ale se vším všudy. Jedinečná poloha restaurace nabízející výhled na Hradčany vás ve spojení s tématickými dekoracemi přenese do ladovsky laděného prostředí, v němž si toto výjimečné období vychutnáte nejlépe. Osobním nebo pracovním schůzkám dodáte to pravé charisma pohledem na zasněžené střechy historické části Prahy 1 z útulného prostředí designové restaurace, která se nachází jen pár minut pěšky od stanice Národní divadlo.

Je-li řeč o vánočním menu restaurace School, gurmeti se mohou těšit na skutečné speciality. Z nabídky hlavních jídel vynikají filety ze sivena alpského s hráškovým pyré, máslovou dýní a omáčkou z bílého vína nebo variace řízků a krůty s klasickým a vídeňským bramborovým salátem. Neméně zajímavě působí čekankové lodičky s telecími játry na portském víně a v chladných dnech vás zaručeně zahřeje telecí vývar s plátky hovězího ořechu a křehkou zeleninou. Z dezertů by vaší pozornosti nemělo uniknout karamelové vánoční jablko plněné datlemi a mandlemi doprovozené zmrzlinou z lesního ovoce. Povolili jste si sladkosti pouze ve formě “povinné” konzumace vánočního cukroví? Pak vaše volba může padnout na citrónový sorbet s Proseccem, který vaší dietě rozhodně neublíží.

Ačkoliv se Vánoce ve škole mohou zdát poněkud bizarním termínem, pro tuto sezónu se za nimi skrývá jen to příjemné. Nemusíte mít obavy, nikdo vás tu nebude nic učit. Snad jen, jak si i v náročném pracovním shonu užít pár chvil pohody a klidu tak, jak to jde jen v restauraci School.

Více na www.school.cz