8. listopadu 2014
Je milá a společenská? Jeví se jako odbornice na vztahy a má pro vás vždycky radu? Ale po setkání s ní máte divný pocit a vidíte vše nějak temně? Odhalte mrchu dřív, než vás zničí!

Považujete svou přítelkyni za jedinečné stvoření, které si na vás udělá vždy čas a vyslechne vaše problémy, trápení, a navíc i pomůže a poradí. Tak to gratulujeme! Ale možná si hřejete na prsou hada, aniž byste o tom měla potuchy. Následující řádky pomohou odhalit, zda máte ve svém okolí potvoru, která vám rozhodně štěstí nepřinese.

Mrcha č. 1: Egoistka
Vyrazíte s kamarádkou na kafe a během celých dvou hodin řeknete jednu větu, a to ještě ke všemu tehdy, když si objednáváte u číšníka? Posloucháte neustále její srdceryvné výlevy, které jste řešily už minulý týden a které znáte zpaměti? Pak máte co do činění s egoistkou, která se zajímá jen a jen o sebe. K takovým patří i přítelkyně šestadvacetileté Heleny: „Linda je veselá holka, známe se už od střední školy, ráda s ní vyrazím na nákupy nebo do posilovny, ale už předem musím počítat s tím, že bude neustále mluvit pouze o sobě. Nechce ani znát mé názory, stačí jí, že občas kývnu. Prob­lém je schopná rozebírat třeba týden v kuse do nejmenšího detailu a neustále vše doko­la opakovat.“ K záludným fíglům egoistek patří typická otázka „No a co ty? Povídej, jak se vede?“ Tím vás naladí a vzbudí dojem, že se zajímá o to, jak se vám daří. Omyl! Po prvních dvou větách vám skočí do řeči a stočí hovor zase na sebe. Usaďte takovou kamarádku dřív, než si z vás vycvičí osobního terapeuta.

Mrcha č. 2: Chytrá horákyně
Tak tahle osůbka je přesným protikladem mrchy předešlé. K nářkům vám dá mnoho prostoru, budí dojem vrby, které se můžete s čímkoliv svěřit. Navíc vaše zpověď nezůstane bez odezvy, velice ochotně vás nejen vyslechne, ale i poradí a navrhne řešení, jak z problémů ven. Ale pozor, aby se všechna východiska z vašich trápení netočila kolem rozchodu s partnerem. „Moje kamarádka mi pořád předhazovala nejrůznější důkazy o tom, jak je můj přítel sobecký a bezohledný. Sice mi to tak zpočátku nepřišlo, ale nakonec jsem si začala všímat toho, že má možná pravdu. Najednou jsem Liborovi vyčítala zbytečnosti, nad kterými bych dříve mávla rukou. Náš vztah dostával zabrat neustálými hádkami. Až později jsem zjistila, že o mého přítele sama usilovala,“ kroutí hlavou Marie. Pokud máte ve svém okolí podobnou ‚kamarádku‘, dejte pozor, aby vás svými ‚radami do života‘ neovlivnila. Nemusí o vašeho přítele stát, možná vás chce mít jen pro sebe… Takoví lidé v sobě často dusí nějaký problém a pohled na šťastné páry je pro ně doslova mučením.