3. listopadu 2014
Martin Jiskra je zároveň i manažer Národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Své profesní zkušenosti čerpal v České republice (Alcron, Corinthia Towers, Grandhotel Pupp, Aquapalace Hotelu Prague), i zahraničí.

Pracoval např. v Rakousku, USA, Japonsku, Anglii, Švýcarsku. Má zkušenosti i ze stáží v Německu, Maďarsku, na Maltě, ve Španělsku, v Singapuru, Tunisku, na Kypru, ve Francii i v Rusku.

Zkušenosti z Japonska zúročil v gastronomickém konceptu slavné restaurace Myiabi v Praze, jejímž otevřením byl pověřen. Za jeho působení v USA byla luxusní francouzská restaurace Paul Bocuse – Papillion vyhlášena nejlepší restaurací ve státě Colorado. V Anglii působil v restauraci Northcote Manor, jež byla oceněná dvěma Michelinskými hvězdami.

Na krátký čas také vařil na vyžádání člena královské rodiny v Kuwaitu a byl vybrán a přijat do Francouzského profesionálního sdružení Chaine des Rotiseure.

Věnuje se sbírání kuchařských knih, sám je i autorem několika kuchařských knih i CD ROM kuchařek.

A co vzkazuje Martin Jiskra svým hostům? „V Chagall´s vařím vždy z čerstvých surovin. Uvařím vám vše, na co budete mít chuť.“

Více informací na www.chagalls.cz