3. listopadu 2014
Nejdůležitější je, aby se miminko narodilo zdravé. Přesto snad každá máma od začátku přemýšlí a spřádá plány, zda bude mít syna, nebo dceru. Víte, jak to zjistit?

Pohlaví dítěte je jedna z věcí, které zatím ovlivnit neumíme. O to víc máme pověr a zaručených tipů, jak si zajistit pokračovatele rodu nebo sladkou princeznu. V Číně například věří správné kombinaci věku matky a měsíci, ve kterém bylo dítě počato. Babské rady slibují početí syna, pokud si při sexu lehnete hlavou k severu, budete se milovat jen v liché dny nebo se o početí pokusíte ve znamení Berana, Lva, Vah, Střelce, Blíženců nebo Vodnáře. Moje sestra se na zemědělské škole před dvaceti lety učila, že na pohlaví potomka má vliv strava ženy, a to už tři měsíce před početím. Chtějí-li rodiče syna, měla by žena jíst hlavně vaječné bílky, banány, pomeranče, sušené švestky a ovocné šťávy. Touží-li po dceři, doporučuje se třeba čokoláda, vejce, mléko, nekvašený chléb a pečivo bez soli.

O něco účinněji se jeví ovlivnění pohlaví dítěte podle vlastností spermií. Mužské spermie se pohybují rychleji, takže dosáhnou rychleji svého cíle a vajíčko oplodní dříve. O početí chlapce je proto dobré pokusit se v době ovulace, kdy je vajíčko připraveno na oplodnění. Jenže pomalejší ženské spermie zase déle vydrží, a tak může i za několik dnů od soulože dojít k oplodnění vajíčka ženskou spermií a k početí holčičky.

Pomoci prý může i frekvence pohlavního styku. Při menší četnosti obsahuje ejakulát převahu ženských spermií, protože ty mužské odumírají ještě v těle muže. Nejvíce můžete přírodě ‚pomoci‘ když  zkombinujete obě zmíněné metody. Chcete-li holčičku, pokuste se o početí týden po posledním sexu a těsně před plodnými dny. Pro chlapečka nesmí být spermie starší než tři dny a milovat se musíte přesně v plodných dnech.

Plodné dny má žena přibližně uprostřed menstruačního cyklu. K přesnějšímu zjištění doby ovulace slouží ovulační testy k domácímu použití, gynekolog ji rozpozná na ultrazvuku.