3. listopadu 2014
Doba poslední sklizně minula, podzim vrcholí v očekávání svatomartinských slavností

Listopad bude chutnat po víně a husičce na lahodném zelí. Právě to dává této podzimní delikatese hlavní notu. Způsobů, jak připravit a dochutit zelí, je nepřeberné množství. Červené, bílé? Zaklechtané, kyselé, sladké, dušené? České? Moravské? Osvěžené jablky nebo slaninkou? Možností je nepřeberno. Základem všeho jsou kvalitní suroviny, v tomto případě nejlépe opravdu české.

Hledali jsme takové, které by splňovaly nároky moderní kuchyně. A důslednost se nám vyplatila. Dopátrali jsme se produktové řady Láznička, která si potrpí právě na tradici a kvalitu. Zelí této české lokální značky bylo vypěstováno v malebném a úrodném kraji středních Čech, pod horou Říp. Navíc nás zaujalo, že vyvážená chuť vychází z pokolení tradované receptury.

V zeleninové řadě Láznička najdete kromě zelí také křupavé okurky v pikantním nálevu nebo červenou řepu, která vám v nadcházejících zimních dnech dodá sílu v podobě vitamínů, draslíku, železa a dalších blahodárných látek, které v sobě i jako sterilovaná ukrývá. A když jsme u blahodárnosti, zelí patří mezi listovou zeleninu, která tělu významně doplňuje vitamín C, B, A, draslík a má navíc příznivý vliv na zažívání.  

Husa se pozvolna peče, chuťové pohárky se plní hutnou vůní, je čas připravit zelí. Pojďte si vybrat podle vaší individuální chuti, protože všechny následující recepty, které nám odborníci značky Láznička doporučují,  jsou skvostné!

Láznička doporučuje:

Lázničkovo brusinkové zelí
Tento recept je velmi snadný, rychlý a v neposlední řadě opravdu neskutečně dobrý!

Na 4 porce potřebujete:  500g sterilovaného červeného zelí “Láznička”, 1 velkou cibuli, asi 50 g másla, 2 lžíce třtinového cukru, 0,5 dl červeného vína, 1 vrchovatou lžíci hladké mouky a 2 lžíce brusinkového kompotu.

Postup: Cibuli nakrájejte nahrubo a zpěňte ji na kousku másla. Když začíná zlátnout, zasypte ji třtinovým cukrem a ten nechte za velmi častého míchání zkaramelizovat. Pak cibuli zalijte červeným vínem, nechte ho skoro všechno odpařit a přidejte sterilované zelí i s nálevem ze sklenice. Hrnec přiklopte poklicí a nechte asi 10 minut dusit doměkka. Na závěr do zelí vmíchejte brusinkový kompot a lžíci hladké mouky, aby zelí bylo jemně mazlavé. 
Věřte, že Lázničkovo brusinkové zelí si zamilujete!

Zelňačka starého Lázničky
Zelňačka je klasickou českou polévkou, která se připravuje v mnoha variantách. My si ji však připravíme podle tradičního receptu starého Lázničky. Ten samozřejmě není moc dietní, ale komu to bude pro tentokrát vadit…?

Budeme potřebovat: 400 g kysaného zelí “Láznička” zbaveného nálevu, 2 větší cibule, 1 nakrájená poctivá klobása, 1 lžíce sladké papriky, 2 lžíce oleje, 2 bobkové listy, 2 lžíce hladké mouky, 0,5 l vody, 4 střední brambory, špetka mletého muškátového oříšku, sůl, pepř.

Postup: Rozehřejeme olej a vložíme do něj klobásu nakrájenou na půlkruhy. Asi 4 minuty restujeme. Přihodíme oloupanou a nasekanou cibuli. Dusíme při střední teplotě, dokud cibule nezačne chytat barvu a nezměkne. To trvá cca 10 minut. Pak přidáme mouku a smícháme ji s ostatními ingrediencemi. Potom již stačí přisypat sladkou papriku, sůl, pepř, bobkový list, muškátový oříšek a samozřejmě přilít vody a přidat zelí. To vše vaříme přibližně 15 minut při střední teplotě. Přidáme brambory nakrájené na přiměřeně velké kosičky a vaříme dalších 15 minut (dokud nejsou brambory měkké). Díky mouce a postupné redukci se polévka začne zahušťovat. Na konci vaření jen polévku ochutnejte, podle potřeby dochuťte a… pak snad už jen dobrou chuť! 

Celou nabídku řady sterilované i sušené zeleniny Láznička koupíte v prodejní síti Sklizeno, My Food Market a další. V Praze kompletní řadu produktů najdete například v oblíbené prodejně výběrových surovin a delikates Delmart, v samém srdci metropole v proslulé Masně Na kozím plácku, která si na čerstvosti a kvalitě obzvlášť zakládá, podobně tak ve farmářských obchodech Farma Letná na Praze 7 nebo v České stodole, která má prodejnu ve Vodičkově a Nuselské ulici, nebo ve Farmářské prodejně Spižírna, která se nachází v budově Polikliniky a Městské části Praha 4 na Budějovické. 
Více najdete na stránkách
 www.laznickovo.cz