3. listopadu 2014
Kuchyně, to je zase toustovač, citrusovač, mixér nebo kuchyňská váha. Kde se vše výše uvedené střetává? V jediném slově: Guzzini. Protože Guzzini, to je italská elegance v kuchyni.

Mluvíme-li o eleganci, zdaleka se nemusíme zdržovat pouze v oblasti módních návrhářů. Špičkové výrobky značky Guzzini nás o tom velice rychle přesvědčí. Značka Guzzini se řadí mezi věhlasné italské společnosti, které vyrábí designové a zároveň velice praktické výrobky do každé domácnosti. Může se pochlubit bohatou historií, která dostatečně prověřila její spolehlivost, praktičnost a oblíbenost, stejně jako přínosem v podobě pokrokových prvků, jež udaly směr mnoha následovníkům. Společnost byla založena již v roce 1912 Enricem Guzzinim a v dnešní době je zastoupena již ve více než 85 zemích světa. S krásnými liniemi výrobků z dílny Guzzini se zdaleka nemusíme setkat pouze v kuchyni, vraťme se ale prostřednictvím prodejen Albert právě tam.

Albert se v první řadě soustředí na prodej čerstvých a kvalitních potravin a vždy nabízí zákazníkům i něco navíc. Proto bude možné v prodejnách v rámci nové věrnostní kampaně získat za výhodnou cenu kvalitní a praktické kuchyňské pomocníky značky Guzzini. Unikátní kolekce elektrospotřebičů sestává z rychlovarné konvice, kontaktního grilu, toustovače, kuchyňské váhy, ručního mixéru, stolního mixéru a citrusovače. A na co že se to u jednotlivých výrobků můžeme těšit? 

Začněme rychlovarnou konvicí, kuchyňským pomocníkem, který dnes nechybí téměř v žádné domácnosti. Rychlovarná konvice Guzzini díky velkorysému objemu 1,7 litru uvaří vodu na čaj pro celou rodinu a její výkon 2200 wattů to zvládne skutečně velice rychle. Průhledná ryska na boku konvice je navíc zárukou toho, že můžete vždy vařit jen tolik vody, kolik potřebujete, čímž šetříte energii, životní prostředí i své výdaje.

V mnoha dnešních kuchyních lze nalézt rovněž toustovač. Ten, který můžete nyní získat v prodejnách Albert, je multifunkční a zvládne nejenom přípravu klasických toustů, ale díky přiloženému nástavci může i rozpékat pečivo jako třeba housky nebo croissanty. Navíc díky plně rozevíratelným vkládacím kleštím zvládne i zapékané sendviče. Jeho manipulaci usnadňuje ovladač úrovně opékání, který umožní připravit toust pro každého dle libosti. Spotřebič zůstává zvnějšku stále chladný, takže nehrozí nebezpečí popálení. 

Proč se ještě dnes zabývat mixováním a mícháním s vynaložením vlastní síly, když součástí skupiny nabízených kuchyňských pomocníků jsou i ruční a stolní mixér? Elegantní tyčový mixér Guzzini využijete vždy, když potřebujete jídlo rychle a efektivně rozmixovat. S výkonem 600 wattů a variabilitou rychlostí se pro vás mixování jakéhokoliv pokrmu stane hračkou. Nástavec na mixování je z nerezové oceli a plně odnímatelný, takže kromě vysoké teplotní odolnosti se i jednoduše čistí. K ručnímu mixéru je přibalena ještě praktická jednolitrová plastová nádoba s víkem, takže můžete mixovat bez nebezpečí jakéhokoliv znečištění pracovní plochy. To elektrický stolní mixér je vybaven skleněným džbánem o objemu 1,5 l, který je odolný vůči vysokým teplotám a spolu s noži se čtyřmi čepelemi z nerezové oceli umožňuje i drcení ledu. Tento mixér nabízí možnost výběru ze dvou rychlostí mixování a navíc i funkci pulsního mixování. Výborně se hodí k přípravě dnes tolik populárních smoothies.

Když už je řeč právě o smoothies, určitě se do kuchyně vedle stolního mixéru bude hodit i citrusovač Guzzini. Jeho 85wattový motor vám umožní přeměnit citrusy v delikátní čerstvý džus během několika vteřin. Hygienické sítko, které zabraňuje tomu, aby se do džusu dostala jadérka, je vyrobeno z nerezové oceli a nevytváří se na něm žádné skvrny od ovoce. Zároveň je citrusovač opatřen chytrou hubičkou, jež jediným pohybem zamezí kapání džusu na pracovní plochu. 

Zvykem je většinu kuchyňských spotřebičů po použití a umytí znovu uklidit na jejich místo ve skříni nebo polici. Místo pro tenkou kuchyňskou váhu Guzzini však můžete klidně vyčlenit přímo na kuchyňské lince. O co méně prostoru tento nenápadný pomocník zabere, o to je výkonnější a spolehlivější – váží rychle, s přesností na 1 g, a to až do 5 kg. Vážicí plocha je vyrobena z nerezové oceli, což napomáhá její snadné údržbě. Váha se zobrazuje na LCD displeji a je velmi dobře viditelná. Při nečinnosti se váha automaticky vypíná a zaručuje tak, že se zbytečně nevybíjejí její baterie. Pokud je zapotřebí jejich výměna, váha vás na tuto skutečnost vždy upozorní indikátorem slabé baterie.

Posledním ze skupiny vybraných produktů Guzzini, s nimiž se můžete seznámit v prodejnách Albert, je kontaktní gril. Říkáte si, že na něco takového je čas, protože začátek další grilovací sezony je daleko? Pozor – zde se mluví o kontaktním grilu pro pohodlné používání v kuchyni. Výkonný, rychlý a na ovládání jednoduchý kontaktní gril Guzzini lze otevřít o 180 stupňů, takže vám může poskytnout naráz dvě grilovací plochy vedle sebe. V uzavřeném stavu nabízí možnost grilování pokrmů z obou stran zároveň. Výška grilu je polohovatelná podle typu jídla, které v něm připravujete. Desky grilu jsou z nepřilnavého materiálu a plně odnímatelné, takže ani čištění není žádný problém – navíc se dají mýt v myčce. Když se gril nepoužívá, dá se jednoduše zamknout a skladovat ve svislé poloze, nezabírá tak prakticky žádný prostor.

Kvalitní a praktické produkty s italskou elegancí, to je Guzzini. Albert vám nyní nabízí jedinečnou příležitost získat je za bezkonkurenční cenu i do vaší vlastní domácnosti. Využijte ji!