28. srpna 2014
Měníte si fotografii na Facebooku? Než nový snímek uložíte, ověřte si, jaké informace jím o sobě sdělujete.

Královna u zrcadla
Typ fotky:
Nalíčila jste se, vytáhla mobil, našpulila rty a zmáčkla spoušť. Anebo jste se převlékla do oblečení, v němž chodíte cvičit, a vyfotila se od pasu nahoru, aby všichni viděli, jak máte vysportovanou postavu.
Jak působíte: Dáváte najevo, že jste sama se sebou spokojená a jste pyšná na svoje tělo. I v případě, že ve skutečnosti nejste tak sebejistá, ostatní vás tak díky profilové fotce vnímají. Někdo si může pomyslet, že se předvádíte nebo jste nafoukaná. Na tom ale není vůbec nic špatného! Všichni se přece snaží vypadat co nejlíp a udělat na ostatní dobrý dojem a chtějí slyšet lichotky. 

Festivalová pařmenka
Typ fotky:
V ruce máte kelímek s pivem nebo koktejl a objímáte kamarádku nebo ve tři ráno předvádíte taneční kreace ve stylu Beyoncé.
Co fotkou sdělujete: Ráda flámujete. Přátelé se můžou spolehnout, že si na ně kdykoli uděláte čas. Má to ale háček: Většina zaměstnavatelů přiznává, že než přijmou novou posilu do týmu, důkladně si dotyčného proklepnou na síti. A pokud uvidí, jak se po několikátém ginu s tonikem zubíte do kamery, můžou usoudit, že pro ně nejste ta pravá. Zauvažujte, jestli byste neměla momentku z flámu vyměnit za snímek, na kterém působíte vesele a uvolněně, ale jste střízlivá.

S mazlíčkem
Typ fotky:
Držíte v náručí svého chlupatého mazlíčka nebo jste dokonce nahrála jenom jeho portrét.
Jak vystupujete: Prostě jako žena, která nade všechno miluje svoje zvíře, což je nejspíš pravda. Zřejmě jste neokázalá a introvertní (obzvlášť pokud na profilové fotce vůbec nejste), ráda pečujete o druhé a držíte se při zemi. Zkuste se trochu odvázat a střídat snímky se zvířaty s fotkami, na kterých jste sama. Nevadí, když občas na Facebook nahrajete svoje roztomilé kotě, ale když se za zvířecí portrét budete schovávat pořád, můžete začít platit za podivínku.

Blecha v krajině
Typ fotky:
Na snímku sice jste, ale tak daleko od objektivu, že vám není pořádně vidět do obličeje. Důležitější než vy je prostředí, v němž se nacházíte: hory, řeka, náměstí…
Prozrazuje: Ceníte si soukromí a nepotřebujete, aby každý slídil, který klikne na váš profil, hned věděl, jak vypadáte. Na nic si nehrajete a nepotřebujete být středem pozornosti. Proto přátelům raději předvedete krásnou přírodní scenérii než svůj nový účes. Nebuďte ale přehnaně plachá a občas fotku z dovolené nahraďte portrétem.

Volání minulosti
Typ fotky:
Fotka z maturitního plesu nebo snímek se spolužačkou ze základní školy.
Vypovídá o vás: Nejspíš si moc nepotrpíte na změny a nerada riskujete. Momentky z dětství vám můžou usnadnit seznamování a sbližování s druhými lidmi (každý byl dítě, takže si s novým mužem nebo novou kolegyní hned máte o čem povídat). Můžete ale působit jako člověk, který má své já z roku 1998 raději než to současné. Jestli se ráda obracíte do minulosti, protože právě teď nejste spokojená, uvažujte, jak byste si život mohla vylepšit. Jakmile podniknete něco, při čem se budete cítit šťastná, vyfoťte se a výsledek použijte jako profilovou fotku.