21. srpna 2014
Dobré orámování 
je polovinou úspěchu. Máme pro vás čtyři nápady, jak ozvláštnit zeď i svá výtvarná díla.

Trochu jinak
Chtěli byste nechat vyniknout konkrétní fotografii nebo originálně naaranžovat skupinku obrázků? Nemusíte jít do rámařství a nechat si je zapaspartovat. Zkuste něco udělat sami. Všechno, co potřebujete, jsou dřevěné nebo klínové rámy, trocha barvy a látka, nástěnné tetování, barevná dřevotřísková deska a na první tip také několik bambusových misek.

1  Lodní okénka
Bambusové misky (v našem případě jde o talíře Hultet, 99 Kč/kus, IKEA) otočte a změřte průměr jejich dna. Fotky zastřihněte do tvaru kruhu s rozměry odpovídajícími zjištěným údajům a připevněte je lepidlem na fotografie. Misky oboustrannou lepicí páskou přilepte na zeď.

2  Rámování
Nástěnné tetování ve tvaru barokního rámečku (předlohu si můžete vytvořit sami nebo pomocí vyřezávacích šablon) aplikujte na zeď. Do jeho středu připevněte oboustrannou lepenkou vybranou fotku.

3  Výtvarná stěna
Dřevotřískovou desku nechte v truhlářství zaříznout na potřebnou velikost. Nastříkejte ji nebo natřete barevným lakem. Desku podle kvality zdi přichyťte šrouby a hmoždinkami. Oboustrannou lepicí páskou na ni připevněte potištěná plátna.

4  Působivé seskupení
Dřevěné rámy nalakujte akrylovou barvou. Motivy z látky (my jsme 
zvolili toile de jouy) vystřihněte a zarámujte. Na plátna vystřihněte látku trochu větší, než jsou klínové rámy, okraje ohněte a na zadní straně připevněte sponkovačkou. Rámy zavěste nebo postavte tak, aby celek působil harmonicky.

Další skvělé nápady najdete v nové Tině Bydlíme, která je právě v prodeji.