21. srpna 2014
Co může být příjemnějšího po dlouhém pracovním dni než osvěžující sprcha? Ukážeme vám, jakými triky vytvoříte i z té nejmenší místnosti relaxační oázu, ve které se budete cítit dobře.

Barevný koncept
Základem je volba decentních barev – odstínů béžové a hnědé, které prostor opticky rozšiřují a působí zklidňujícím dojmem. Police a umyvadlová skříňka s dekorem wenge perfektně ladí s pískovými obklady, bleděmodrá a vínově červená dodají femininní akcenty. 

Správná rovnováha
Malá koupelna – velká výzva. Pokud chcete mít v koupelně skříňku s umyvadlem, sprchu a WC, je zapotřebí ji promyšleně rozčlenit. Nemělo by se přitom zapomínat 
ani na volnost pohybu.
Zděný výstupek dělí koupelnu velkou pouze tři metry čtvereční na dvě části. Pravá slouží výhradně ke sprchování. Nejlepší na tom je, že je zde dokonce denní světlo. V levé se nachází umyvadlo a WC. Skříňka s umyvadlem byla vyrobená na míru a perfektně se vejde do výklenku mezi zdí a výstupkem. Nad WC vznikl díky polici úložný prostor. Aby se koupelna opticky zvětšila, bylo obložení stěn i podlahy zvoleno jednotně ve světlebéžové barvě.

Předtím
Koupelna působila před modernizací stísňujícím dojmem, a to i navzdory pestrému sprchovému závěsu. Nahodile rozmístěné sanitární vybavení a obklad stěn ve stylu šedesátých let atmosféru rozhodně nezpříjemňovaly. Vzorovaný závěs a otevřené police do místnosti jen vnášely ještě větší neklid.

Potom
Světlé barvy, velké zrcadlové plochy a lichotivé osvětlení místnost hned opticky zvětší. Otevřené police a odkládací plocha skříňky s umyvadlem z tmavého dřeva prostor rozčleňují a zároveň sjednocují. Dekorativní obklady cihlového vzhledu jsou použity jako působivý prvek zvýrazňující horizontální linie.

Rafinované:
Nepřímé LED osvětlení nad horní policí

Světelná terapie
Místnost byla vzadu nad WC využitá jako úložný prostor se 
třemi policemi. 

náš tip
Věnujte pozornost detailům – 
 s elegantními armaturami 
 bude koupelna zaručeně 
 vypadat lépe. 

Příjemné sprchování
Za výstupkem zdi (viz půdorys) vzniklo ideální místo pro sprchu. Pokud investujte do dobré sprchové hlavice s masážní funkcí, budete se cítit jako znovuzrození.

Denní světlo
Ochranu proti zvědavým pohledům poskytují dřevěné žaluzie které koupelnu navíc zútulňují.

V jejich stylu
Dávkovač 
mýdla Justime 
 495 Kč, eshop.sapho.c

roté osuška 299 Kč,
 F-F.com 

Více nejen o proměně koupelny najdete v nové Tině Bydlíme.