19. srpna 2014
Lidé vás můžou zbožňovat, aniž vlastně budou vědět proč. Máme návod, jak ve svůj prospěch chytře využijete podprahové vnímání.

Taky už jste si toho všimla? I když si obličej zkrášlíte jen trochou neviditelného make-upu, hned vaše tvář působí úplně jinak. Podobně i nenápadná gesta a taktiky dokážou ovlivnit, jak působíte na druhé, a zajistit vám úspěch v práci, ve společnosti i při svádění. Podprahové vnímání totiž ovlivňuje ostatní, zda se nevědomě postaví, nebo nepostaví na vaši stranu. Vyzkoušejte tyto fígle a brzy se těšte na zářivý úspěch:

V práci
Jaký je váš cíl: Působit na kolegy jako spolehlivý týmový parťák
Jak na to: Přihoďte si na pracovní stůl nebo na zeď nad ním fotku svého psa. Žádného nemáte? Klidně zneužijte chlupáče kamarádky.
Proč to zabere: Lidé si vás při pohledu na fotky spojí s pečovatelskými sklony a začnou vás považovat za loajálního týmového hráče.

Jaký je váš cíl: Vyšplhat výš na firemním žebříku a získat autoritu
Jak na to: Noste spíš černé elegantní oblečení a vyvarujte se neustálého chichotání.
Proč to zabere: Lidé v černých svršcích působí dominantněji, takže požívají více respektu. Kolegu, který si občas drží vážnou tvář, ostatní považují za výše postaveného.

Jaký je váš cíl: Vylepšit si renomé a vytvořit přátelské pouto se šéfem
Jak na to: Až si příště půjdete pro kávu, přineste nadřízenému taky jednu a při kofeinové předávce nahoďte tříminutový nezávazný rozhovor.
Proč to zabere: Když vás velitel uvidí s horkým nápojem, zařadí si vás mezi osoby s vřelým srdcem – alespoň to tvrdí psychologové.