10. srpna 2014
Dvojitá radost i starost - klišé nebo pravda? Starat se o dvojčátka je práce na plný úvazek. Máme pro vás ale pět důvodů, proč byste se na ty dvě stejná miminka měla těšit.

Přes první obrovskou radost (nebo šok) ze dvou proužků na těhotenském testu nastává smíření se situací, změna jídelníčku, voda místo vodky a ranní nevolnosti. A pravidelná návštěva gynekologa. Prostě rutina. Na jednu takovou všední prohlídku se vydáte taky. Přesně víte, jak to bude probíhat. Při vyšetření počítáte mouchy na stropě a v duchu si říkáte, co si dáte k obědu. Najednou se ale ozve: „Sestřičko, jsou tam dva plody.“

Šok je v tu chvíli nepopsatelný: „Zjistila jsem to, když jsem byla už skoro tři měsíce těhotná,“ popisuje maminka Kubíčka a Filípka Iveta Chlebišová.  „Nejdřív jsem tomu nechtěla věřit, a pak jsem u lékaře plakala a nevěděla, jestli štěstím nebo tím, že budou dvě, a jak to zvládneme. Vím, že jsem v práci pak jen koukala do blba, ale byla jsem šťastná, protože je to fakt dar. Zvlášť když mi umřely během dvou dnů babičky.“

Dvojčátka to znamená dvojitá radost i starost. Existují ale důvody, kvůli kterým to stojí za to:

1) Dvě děti, jedna bolest

Ta spousta hodin bolesti prostě není příjemná. Pro někoho to dokonce znamená konec snažení o druhé dítě. V tomhle směru jsou dvojčátka výhrou. Jedna bolest – dvojitá radost.

2) Užijte si hýčkání okolí

Pokud zjistíte, že čekáte dvojčátka, užijete si ve společnosti daleko více pozornosti. Tohoto hýčkaní využijte do maxima, protože po porodu už si to jen tak nedopřejete.

5 důvodů, proč je skvělé mít dvojčátka

3) Žádní rozmazlení jedináčci

Dvojčátka vyrůstají od narození ve společnosti. Jen málokdy se jim stane, že jsou sami bez sourozence. Jsou zvyklí komunikovat, dělit se, hrát si spolu. Většině dvojčat tento úzký vztah vydrží i do dospělosti.

4) Všechno krásné zažijete dvakrát

Maminky dvojčátek sice mají více starostí, ale je jim to několikanásobně opláceno. Dva první úsměvy, dvě náruče k obejmutí a pohlazení, dva první krůčky a dvakrát tolik lásky.5 důvodů, proč je skvělé mít dvojčátka

5) Rodina je základ úspěchu

V průběhu těhotenství se to zdá, jako nezvladatelná situace. Maminky padají do depresí a strachu z neznámého a z neúspěchu. Ale nebojte, dvojčátka totiž stmelují rodinu.  Požádejte o pomoc své nejbližší. Opočinete si, naberete sílu a babičky, dědečkové či tetičky si s dvojčátky užijí spousty zábavy. 

Není zapotřebí se bát. S dvojčátky se můžete těšit na celodenní porci zábavy i adrenalinu, ale až si večer sednete do křesla, nebudete si umět představit, že byste je neměla. „Mám je strašně moc ráda, ale když usnou, tak je to úplně nej. Ten božský klid, jako je teď, je super," dodává s úsměvem na tváři Iveta.