7. srpna 2014
Barva od vás dokáže odehnat protivnou bolest hlavy a rozpustit stres! Pomůžeme vám s výběrem.

Včera jste se cítila v zelených šatech výtečně a dnes vám nesedí? „Váš vztah k barvám se stále mění, volíte je podle nálady,“ vysvětluje Karel Peřina, sochař a arteterapeut z Psychiatrické léčebny Bohnice.

Vybrali jsme kombinace základních barev, jež nejvíc vypovídají o vašem rozpoložení, a zjistili, čím pro vás mohou být užitečné.

Temný bojovník
Rozhodla jste se zlikvidovat překážky v kariéře nebo jet zachraňovat tučňáky? Vaše volba směřuje do modrozelených vod. „Modrá s příměsí zelené ukazuje na touhu po sebeuplatnění. Vyjadřuje sílu vůle, jistotu a sebevědomí,“ poznamenává Karel Peřina.
Co pro vás tato barva udělá: Podporuje váš imunitní systém a tělesnou harmonii.

Modré snění
Barvou mořských hlubin prozrazujete, že jste dnes víc citlivá nebo zamyšlená. Toužíte se do ní zahalit ve chvílích, kdy cítíte klid, lásku a náklonnost.
Co pro vás tato barva udělá: „Uklidňuje, uvolňuje a navozuje meditativní stav,“ tvrdí psychoterapeut Jiří Siřínek z Dejvického psychoterapeutického centra.

Pozor, oranž!
Dává jasně najevo: „Dneska se mi kliďte z cesty.“ Sáhnete po ní, když jste v ráži. Připadáte si činorodá, dobyvačná, možná i trochu rozčilená. Tahle barva je excentrická a žádostivá.
Co pro vás tato barva udělá: Dráždí nervová zakončení a dává vám energii.

Sluneční euforie
Pokud s oblibou nosíte slunečnicové tričko nebo šaty, zřejmě vám vztah s přítelem klape jedna báseň. „Žlutá znamená citovou živost. Je symbolem naděje a očekávání,“ tvrdí Karel Peřina.
Co pro vás tato barva udělá: Zrychlí vám krevní oběh a podpoří chuť k jídlu.

Jemná růže
Sladce se oblečete, pokud právě potřebujete ochrannou ruku. Jste zrovna citově zranitelná a nejvíc ze všeho toužíte po klidu a pohodlí.
Co pro vás tato barva udělá: Ukonejší vás. Povlečte postel růžově a bude se vám báječně usínat i spát.