25. května 2014
Poznejte starou mystickou metodu, která vám vždycky pomůže. Nasbírejte si na pláži nebo na břehu řeky oblázky a zeptejte se jich na osud.

Runy jsou starogermánské znaky, které vznikly před víc než 2000 lety. Každá měla zvláštní účel – některé ochraňovaly těhotné ženy, jiné sloužily jako talismany, další měly za úkol rušit škodlivá kouzla. Germáni u sebe pořád nosili sáček s pětadvaceti kamínky, kterým kladli otázky, kdykoli potřebovali vyřešit nějaký problém.

Jak tahle tajemná metoda funguje? Příklad: Potřebujete si vybrat mezi dvěma muži. Soustřeďte se na svoje dilema, sáhněte do sáčku a vytáhněte oblázek se znakem. Jeho význam vypovídá o vašem rozpoložení, takže se najednou líp vyznáte ve svých pocitech. Máte-li chuť na složitější věštění, položte runám otázku, pořádně se na ni soustřeďte a složte si ze čtyř kamínků kříž. 1. Kámen vpravo ukazuje, co by teď pro vás mělo být nejdůležitější. 2. Oblázek vlevo = věc, kterou byste určitě neměla dělat. 3. Horní znak vám nabízí řešení a podle dolního 4. poznáte, co z něj vyplyne.

Chcete-li mít vlastní sadu run, vystačíte s deseti základními. Nasbírejte u řeky valounky a vyryjte na ně znaky brusným kotoučem na sklo. Seženete ho v obchodě s nářadím a pak ho nasadíte na elektrickou vrtačku. Pak kamínky přeleštěte vatou nebo kouskem kůže, nasypejte je do plátěného sáčku a noste je pořád u sebe. Při chůzi budete krásně chřestit a kamínky jsou navíc ohromně příjemné do dlaně.

Kdykoli si s něčím nebudete jistá, sáhnete do pytlíku a zjistíte, co pro vás má budoucnost na skladě. Abychom vám věštění usnadnili, provedli jsme magické rituály a dozvěděli se, co vás čeká v příštích třech měsících. Podle svého osobního čísla najděte runu, která vás provází životem. Pak si přečtěte, na co se můžete těšit do letošních Vánoc.