17. dubna 2014
Ne náhodou se konvalinky přidávají do svatebních kytic. Jsou symbolem lásky a dokáží také údajně zajistit novomanželům štěstí. Pro jejich jemný půvab a krásnou vůni bychom si je měli na jaře dopřát i bez svatebních obřadů.

Naše rada
Pokud si chcete udělat kytičku z konvalinek, dejte pozor na to, že všechny jejich části jsou jedovaté. A jestliže je budete kombinovat s jinými rostlinami, tak konvalinky nejdřív nechte několik hodin samotné ve vodě, pak ji vylijte a až poté je použijte do zamýšleného aranžmá. Jinak byste se z krásy kytice moc dlouho neradovali.

V zahrádkách a volné přírodě kvetou konvalinky od května do července. Jako zdroj inspirace a předloha romantických dezénů nemají omezenou sezonu.

Apres papírové ubrousky, 
79  Kč, www.butlers.cz 

Umocněná jemnost
Úžasně působí konvalinky s růžemi (v tomto případě jde o odrůdu Eden) 
 a zeleným hvozdíkem bradatým v kompaktní kulaté vazbě. Pak už stačí jen bílá 
 váza, z níž tato koncentrovaná romantika přímo tryská. 

Voňavé přivítání
Kvetoucí srdíčko předznamenává výjimečnost chvíle nebo prostě jen přebytky z vlastní zahrádky. Jak na to? Ze tří drátů vytvarujte srdce a pevně je ovažte krepovým papírem. Na ně myrtovým drátem (ovinovací drát na aranžování květin) postupně navazujte malé kytičky konvalinek tak, aby se jejich stonky překrývaly. Uvítací cedulku stačí zasunout za vykukující listy. 

Hrnek Pětka (0,4 l), 100 Kč,  www.bohemiaporcelan.cz 

Nejen o konvalinkách si vše přečtete v novém časopise Tina Bydlíme, který je právě na stáncích.