18. prosince 2013
K vánočnímu času patří pro mnohé z nás i dobré jídlo. Sáhneme do rodinných pokladnic, vytáhneme zaprášenou knihu receptů po babičce a jdeme vařit.

K takovým patří i recept na tradičního houbového kubu, který byl mezi našimi předky oblíbený zejména pro svou jednoduchost.

Houbový kuba
Doba přípravy: 45 – 60 minut
Suroviny: 250 g krup – lámanky, 2 lžíce sádla, česnek (doporučujeme Český česnek z Podkrkonoší), cibule (doporučujeme cibuli z Bořitova od Jaroslava Crháka), sůl, 200 g hlívy ústřičné (doporučujeme ze Žampionárny Doly), kmín, pepř, majoránka

Pracovní postup:
Kroupy uvaříme v osolené vodě. Po uvaření propereme ve studené vodě. Na rozpáleném sádle zpěníme cibuli a česnek, poté přidáme kmín a hlívu ústřičnou nakrájenou na kousky. Po orestování hub přidáme propláchnuté krupky a přidáme majoránku. Důkladně promícháme a dáme do sádlem vymaštěného pekáčku. Vložíme do předehřáté trouby a pečeme při 170°C po dobu 15 až 20 minut, dokud se na povrchu nevytvoří kůrka.

Vánoční kuličky
Cukroví, které nemusíte péct a navíc jeho přípravu zvládnou i děti? A navíc jeho chuť všichni milují. …To jsou nepřekonatelné vánoční kuličky.
Doba přípravy: 30 minut
Suroviny: 240 g ztuženého tuku, 300 g moučkového cukru, 70 g kakaa, 1 kondenzované mléko (doporučujeme Caramelo Condé od Bohemilk), 100 g sekaných mandlí

Pracovní postup:
Ve vodní lázni rozpustíme ztužený tuk, do kterého zamícháme moučkový cukr, kakao a kondenzované mléko. Vše dobře promícháme tak, aby hmota byla jednolitě hnědá. Necháme ztuhnout a postupně vykrojujeme malé množství a tvoříme kuličky. Ty obalujeme v sekaných pražených mandlích.

Značka Regionální potravina vám zaručí, že produkt i suroviny použité při jeho výrobě pochází z domácí produkce. Receptům dodají Regionální potraviny tu nejlepší chuť, kterou se můžete blýsknout nejen o Vánocích. Více na www.regionalnipotravina.cz