31. prosince 2013
Jednohubky, kanapky, košíčky… To vše patří k oslavě při čekání na Nový rok.

Kanapky s modrým sýrem
Suroviny:
150 g nivy, 30 g tuhého taveného sýra, 4 plátky anglické slaniny, 20 g lupínků mandlí, 1 lžíce mleté sladké nebo chilli papriky, 2 lžíce najemno nasekané petrželky, 3 plátky toustového bílého chleba, 1 lžíce másla, sůl, 1 stroužek česneku, 2 listy salátu 1 zelený a druhý červený /lollo roso a biondo/

Pracovní postup:
1.
Nivu a tavený sýr dáme do mixéru a dobře promícháme na tuhou jemnou hmotu. Vytvarujeme osm kuliček o velikosti asi 2 cm a uschováme v chladu.
2. Lupínky mandlí opečeme na suché pánvi dozlatova, necháme vychladnout a nasekáme. Najemno nasekanou petrželku dáme do mističky a obalíme v ní polovinu kuliček. Zbylé kuličky obalíme v paprice. Nakonec všechny kuličky obalíme do mandlových lupínků.
3. Změklé máslo utřeme se stroužkem česneku a solí. Z plátků chleba vykrájíme kolečka o průměru asi 3 cm a slabě je potřeme ochuceným máslem. Na každé kolečko položíme kousek salátu (na polovinu červený a na zbytek zelený salát).
4. Plátky anglické slaniny přepůlíme a stočíme do roliček, u kterých opečeme okraje. Položíme je na salát a dáme na ně sýrové kuličky. Paprikové na zelený salát a bylinkové na červený a připevníme je párátkem.

Doba přípravy 25 minut.
1 porce obsahuje 769 kJ/184 kcal
Počet porcí/kusů 8