2. září 2013
Za trochu lásky šel bych světa kraj. Nemusíte na opačný konec světa. Pravá hnízdečka lásky jsou na dosah.

Romeo a Julie, Prázdniny v Římě… Znáte snad více romantickou a žhavou zemi, než je Itálie? Tamní slunce, výborná kuchyně i sklenka dobrého vína umí city pořádně rozproudit. Autem se do Itálie dostanete po dvanácti hodinách jízdy přes Rakousko. Stejně jako tam se také v Itálii připravte na dálniční poplatky. Máte-li jeden pro druhého pouze víkend, bude praktičtější volbou letadlo. Itálie má hustou síť mezinárodních letišť.

Půvabné Benátky
Mezi nejromantičtější místa patří Benátky, město vznášející se mezi stovkami vodních kanálů, plné historie, muzeí i kouzelných kaváren. Na návštěvu si vyhraďte minimálně tři dny. Mezi největší turistické atrakce patří náměstí Svatého Marka, včetně Dóžecího paláce a baziliky svatého Marka. V samém centru najdete i půvabný hotel Palazzo Barbarigo Sul Canal Grande se soukromým přístavištěm přímo na velkém kanálu. Budova pochází ze 16. století a dekadentnost tohoto období se podařilo vystihnout i v zařízení interiéru. Milujete-li prosvětlené místnosti plné pastelových odstínů, hledejte jinde. Palazzo Barbarigo je plné temných tónů černé, hnědé, zlaté a červené.
Kontakt: www.palazzobarbarigo.com, Sestiere San Polo 2765, Benátky

Překvapující Florencie
Vidět Florencii a zemřít. Možná s trochou nadsázky, ale věděli jste, že se v tomto městě nachází až třetina všech kulturních pokladů Itálie? Historické centrum, které je od roku 1982 na seznamu UNESCO, ročně navštíví miliony turistů. Nejlepší cesta je letadlem. Z letiště Ameriga Vespucciho jezdí pravidelné spoje až do centra. Zpáteční letenka se dá s trochou štěstí koupit i za 4500 Kč. Autem se do Florencie dostanete nejlépe ze severu po dálnici A1 nebo od západního pobřeží po dálnici A11. Florencie vydá na týdenní dovolenou. Obejdete-li všechna zásadní historická místa, jako je socha Davida, Neptunova fontána, most Ponte Vecchio či katedrálu Santa Maria del Fiore, budete na pokraji sil. Máte-li rádi čistý design inspirovaný 60. lety minulého století, ubytujte se v hotelu Continentale na Vicolo dell’Oro. Pod jeho podobou je podepsán módní návrhář Salvatore Ferragamo.
Kontakt: www.lungarnocollection.com, Vicolo dell’Oro 6r, Florencie