24. srpna 2013
Lipenské i Máchovo jezero znáte z učebnic zeměpisu i prvních dovolených. V Česku je ale řada dalších jezer, jež nabízejí něco navíc.
1 / 2

Milovníky koupání bez plavek to táhne na Lhotu. Na místě vytěžené obří pískovny jen 20 kilometrů od Prahy vznikla vůbec první nudistická pláž v Česku. Ta zabírá tu nejslunečnější stranu. Kdo ale plavky nechce odhodit, vykoupe se také. Těšte se na čistou vodu i udržované pláže. Ti, které nebaví ležet  na přímém slunci, si najdou úkryt v přilehlém lesíku pod borovicemi. A ke stánku se zmrzlinou to nebudou mít přitom daleko. Podobně, a to nejen s širokými plážemi, čistotou a přívětivostí k dětem, ale i nudismem, je na tom jezero Majdalena poblíž Suchdola.

U Hrádku nad Nisou patří mezi místní favoritky Kristýna, přírodní jezero vzniklé ze zatopeného dolu na lignit. Do pěkných zátočin plujte na loďce a užijte si rybaření. A jako bonus ještě strhující výhledy na Lužické hory.

Na Teplicku zase boduje další ‚žena‘ – Barbora. Plavání, potápění, surfování, plachtění… To vše v krásné vodě a se skvělým zázemím!

Brázdíte rádi tobogany? Tak to si jistě s chutí vyzkoušíte ten nejdelší v Česku, který vede do jezera Michal. Po jízdě dlouhé celých 196 metrů skočíte do jeze-ra, které si oblíbili především milovníci windsurfingu i kitesurfingu. Hřiště s plážovým volejbalem, ale třeba také hokejbal, fotbal a tenis, na to láká jezero Benedikt na okraji Mostu. Využívají ho hlavně sportovci – užijí si dlouhé stezky pro cyklisty i bruslaře. A pro nejmenší? Skvělé lanové prolézačky!

1 / 2