23. srpna 2013
Kréta, Santorini a Zakynthos už vám jistě nejsou cizí. Slunné Řecko má ale daleko více ostrovů, které nabízejí víc než jen přeplněné pláže či modrobílé kostelíky.
1 / 2

Paxos
Malý ostrůvek asi 15 kilometrů jižně od Korfu neoplývá nepřebernou nabídkou sportů nebo turistických taveren, o to bohatší má ale přírodní krásy, mezi které patří určitě místní olivové háje a laguny. Za návštěvu stojí také dvě známé jeskyně. První z nich je zasvěcená bohu moří Poseidonovi, druhá jeho milence Antitrite. Ostrov je rájem milionářů, jezdí na něj do svých víkendových sídel odpočívat bohatí Athéňané, takže taverny a kavárničky si navýšily svoje ceny. Až tedy připlujete do ospalého přístavu, projděte se úzkými uličkami do katedrály, muzea, kláštera nebo galerie. ‚Stopněte‘ si vodní taxi a pátrejte podél skalnatých a oblázkových pláží po té ‚své‘. Připlout tam můžete i na zapůjčeném katamaránu.

Milos
Ostrov Milos má kouzelnou atmosféru plnou barev! V mnohém vám připomene  sopečný ostrov Santorini s horkými vyvěrajícími prameny. Krásy měsíční krajiny vyvedené v červených, hnědých a bílých barvách si prohlédněte nejlépe při projížďce na kole. Dojeďte až na jednu ze sedmdesáti barevných pláží, kde budete prakticky sami. Navštívit tam můžete také antické divadlo, katakomby a větrné mlýny. V rybářské vesničce si pak při západu slunce dopřejte výtečnou čerstvou rybu.

Gavdos
Turisty neobjevený ostrov Gavdos voní po jalovci, divokých květech a mateřídoušce. Jejich vůni si zde užívá pouze čtyřicet stálých obyvatel, hotel tu proto nehledejte. Pokoj se dá pronajmout u domorodců (na www.gavdosonline.com) a možnost se nabízí také pro stanování. O to více si tu však vychutnáte dvě nejlepší pláže Potamos a Agios Ioannis. Ostrov je odstřižen od okolí, což má svoje půvaby, ale také nevýhody. Fouká-li nepříznivý vítr, nejezdí na něj trajekt ani z Kréty. 

1 / 2