29. dubna 2013
Jestli jste nikdy nesnili o životě ve Francii, teď se to změní. Vítejte v zemi jídla, lásky a umění žít.

Amour
Francie je nejlepší místo pro lásku, ať už milujete jídlo, víno, módu, umění nebo bližního svého. Francouzi milují svoji zemi, která jim všechny tyto požitky nabízí v míře vrchovaté. Zamilujte se tu i vy na první pohled, stačí jen vyjít ven na ulici. Desetivteřinový flirt v kavárně nebo obchodě je místním sportem a jemné svádění uměleckou disciplínou. Chcete znát pravý důvod, proč všechny Francouzky vypadají tak neskutečně sexy? Přece proto, že se zamilovávají každý den!

Bageta
Křupavý, až metr dlouhý chléb je hnacím motorem francouzské kuchyně. Typický Francouz by bez bagety umřel hlady, protože je tu součástí jakéhokoliv jídla. S velkou pravděpodobností by ji přikusoval i k rýžovému nákypu. Bageta je velice drobivá, takže i když jí půlmetr sníte, reálně máte pořád prázdný žaludek. Tajemství štíhlých Francouzek odhaleno! Každé ráno si pro ni dojdou do své oblíbené pekárny a pak si ji mažou marmeládou a máčí v kávě. Další kus křoupou k obědu a zbytek servírují v košíčku na pečivo k večeři. Pokud bageta zbude do druhého dne, lze ji použít jako návnadu na ryby. Nebo místo gumového projektilu.

Citroën
Miláčkem všech Francouzů a filmovým hrdinou je typ 2CV zvaný Kačenka. Tohle autíčko bylo navrženo tak, aby uvezlo čtyři venkovany ve dřevácích přes pole, aniž by se rozbilo jediné vejce v ošatce na sedačce. Vůz je ve Francii nesmírně oblíbený, protože se z něj platí nízká daň a je snadno ovladatelný a opravitelný. Ta poslední část je přitom nejdůležitější, neboť tady se řídí dost temperamentně, dopravní předpisy se berou jen jako zajímavá doporučení a dopravní značení jako omezování osobní svobody. Což budí na trhu hlad po levných vozech, kterými lze bez obav vjet do ranní špičky.