3. ledna 2017
Neustále slyšíte, že je dobré jíst ovoce. Víme proč!

Hroznové víno
Chcete se vrátit k postavě, jakou jste měla, než vám ji zhatily Vánoce? Dejte si expresní odtučňovací kúru založenou na konzumaci hroznového vína. Nejenže zhubnete, ale zároveň si skvěle pročistíte tělo. Vinná réva obsahuje spoustu draslíku, který odvodňuje tělo, a vitaminu C, který podporuje hubnutí. Zároveň je skvělým antioxidantem, který odráží volné radikály. Obrníte se tak nejen proti chřipce, ale i třeba proti rakovině nebo osteoporóze.

Jak funguje:
✔ Zahání chuť na sladké
✔ Odbourává přebytečnou vodu
✔ Zeštíhluje díky vitaminu C

Jablka
Využijte každou nabídku od sousedky nebo babičky, které mají ve sklepě ještě zásoby jablek z podzimní sklizně a rády se o ně podělí. Nedávná studie ukázala, že jsou ještě zdravější, než se předpokládalo. Prý je v nich pětkrát větší množství antioxidantů, než se dosud uvádělo. Podle vědců sloučeniny z jablek v lidském těle reagují se střevními bakteriemi tak, že vytvoří nové tzv. metabolity, které znásobí antioxidační aktivitu. Platí tedy, že když zkonzumujete jedno jablko každý den, mnohonásobně tak posílíte obranný systém svého organismu. A nejen to. Antioxidanty jsou důležitým prvkem pro fungující metabolismus, díky kterému zůstaneme štíhlé.

Brusinky
Mlsejte brusinky! Tyto bobule s trpkou chutí jsou nejen skvělým tipem do redukčního jídelníčku, ale i pro celkové posílení imunitního systému, což se zejména v momentálních nevlídných dnech hodí. Brusinky také mají schop­nost zahnat chuť k jídlu, zejména na sladké, 100 g brusinek přitom obsahuje 20 miligramů vitaminu C, takže díky nim získáte ochranu před chřipkou a nachlazením. Studie potvrdily, že tyto červené kuličky dokonce fungují jako přírodní antibiotikum. Zároveň vám sníží hladinu cholesterolu v krvi a jsou prevencí před vznikem žaludečních vředů.