15. srpna 2014
Když už potřicáté slyšíte pobrukovat Happy Birthday, dostáváte se do fáze, že spoustu věcí dělat nemusíte. Proč? Protože už nemáte sebevědomí dvacetileté Andulky, ale dospělé ženy.

30. Zpívat karaoke
Až vás kamarádi budou nutit, aby­ste zase krákorala hity od Olympiku či Madonny, odmítněte. Zábava musí být, ale ukažte jim, že znáte jinou. Lepší.

29. Nosit doktorům kytky
Ve dvaceti jste byla pořád poslední na řadě, protože „pořadí pacientů určuje lékař“. A ten nevrlý morous vždycky upřednostnil někoho jiného. Po třicítce už se radostně zařaďte do kategorie těch, kdo mohou jít tak, jak na ně vyjde řada. Odpadne tak nošení kytek a bonboniér doktorům na gynekologii, aby vás vzali do jedenácti (když jste objednaná na osmou), protože máte zkoušku.

28. Jíst maso
Už v dětství jste odmítala hovězí, ale rodiče ho do vás vždycky natlačili. Na střední jste ho ve školní jídelně žvýkala, protože vás jinak učitelka nepustila k okénku, kam se vracejí tácy. Později jste ze všech stran slýchala, jak je nezdravé nejíst maso. Teď už můžete jíst jen to, co vám chutná. Je to vaše rozhodnutí, za které zodpovídáte vy. A vy sama dobře víte, jak bílkoviny nahradit.

27. Nakupovat v Ikee
Milují ji sice mladí i staří, vy si ale můžete dovolit být půl roku bez křesla, dokud si nenajdete svoje vysněné. Odmítněte první, byť na první pohled líbivé kousky, ale zapátrejte po těch, co opravdu zapadnou do vašeho bytu.

26. Předstírat plný diář
Už ho totiž plný máte…

25. Bát se zvednout telefon
Už víte, že když se na displeji objeví jméno vašeho nadřízeného, nemusí to vždy znamenat pohromu. Odkašlete si a pevným hlasem se představte a proneste pozdrav. Znáte už přece taje, jak vyklouznout z každého ‚nepohodlného‘ hovoru. To dvacetileté dívky neumějí.