22. května 2012
Doplňte si jídelníček, lékárničku i kosmetickou výbavu o blahodárné oleje, které dokážou zázraky.

Brutnákový olej – Na ekzémy
Olej z této byliny obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin, které podporují správnou funkci mozku, růst a zdraví vlasů, kostí i pokožky. Oblaží vaši kůži, když trpíte atopickým ekzémem, lupénkou či akné. Z vašich trablů vás dostane, když budete užívat dvě čajové lžičky oleje denně. Stejných účinků docílíte i pomocí konopného či lněného oleje.

Olej z černého kmínu – Na imunitu
Olej ze semen černuchy seté vám posílí imunitu, uleví od alergií, senné rýmy, astmatu, ekzémů, nadýmání, ale také od průduškových onemocnění či trávicích a střevních potíží. Zatočí i s parazity, plísněmi, viry a bakteriemi. V době chřipek ho užívejte jako prevenci. Polykejte jednu lžičku dvakrát denně čtvrt hodiny před jidlem. Dá se koupit i v kapslích.

Jojobový olej – Pro každou pokožku
Vylisovaná semena z jojoby blahodárně působí na dětskou, zralou, suchou i velmi citlivou pokožku. Poradí si s drobnými vráskami a jsou prosycená antioxidanty. Navíc obsahují i přírodní UV faktor tři až čtyři.

Dýňový olej – Zásobárna zinku
Je bohatým zdrojem zinku, zpevní a popožene nehty k růstu a napruží pokožku. Prospívá poškozeným vlasům a omezuje jejich vypadávání. Spolkněte jednu až čtyři kávové lžičky denně nebo si ho nechte vetřít do kůže při masáži. Pro vstřebání zinku ho kombinujte s vitaminem A.

Šípkový olej – Na jizvy
Tento olej lisovaný zastudena zhojí jizvy, a dokonce může vyzmizíkovat i staré zbytnělé útvary (musíte s ním však pokožku opečovávat po delší dobu). S úspěchem bojuje proti vráskám, zpomaluje stárnutí a pleť zalije vláhou.