23. dubna 2012
Některé matky své dcery občas zneužívají, aby si vyléčily vlastní mindráky. Patří k nim náhodou ta vaše? Klid. Na převýchovu rodičky ještě není pozdě.

Ano, většina matek se chová normálně. Možná však znáte případy nedospělých či jinak potrefených osob, které se vyskytují doma u vašich kamarádek. To ony způsobují, že se přítelkyně v určité situaci cítí nesvá, zatímco vy v pohodě čekáte, co přinese osud. Poznáte ženy, které dcerám otravují život, a jak se jim ubránit? Osvojte si naši kapesní typologii psychomatek a prozřete!

„Říkám ti, vykašli se na něho!“
Diagnóza: Je expertka na všechno
Čekáte, až vám alespoň jednou řekne: „Ty šikulko, státnici z japonštiny bych já nezvládla?“ Tohle od ní ale neuslyšíte. „Když jsem dala výpověď kvůli šikaně, máma mě denně dusila, ať se neflákám, že na internetu seženu práci ze dne na den, ačkoliv nevlastní počítač a sama pracuje na stejné nudné pozici už dvacet let,“ vypráví pětadvacetiletá Zuzana. Proč tohle dělá? Protože je vaše matka. Investovala jisté úsilí do vaší výchovy a teď odmítá stát stranou.
Udělte jí lekci: Mateřské pudy jí velí všechno za vás řešit? Tenhle typ naštěstí převychováte poměrně snadno. Cvičte se v umění sebeovládání. Pokud tušíte nátlak, příště si prostě novinu, že vám soused vytopil koupelnu nebo že jste v práci neuspěla s novým projektem, nechte pro sebe. Když nic neví, nemůže nic řešit. Pusťte si matku jen tam, kde vám její zájem nevadí.