18. listopadu 2018
Vybrat vánoční dárek bývá oříšek. Kolikrát jste si již přáli, aby vám s tím někdo pomohl? A přesně to potřebovali i ti, kteří se rozhodli darovat jeden z top výběru v tomto článku. Přinášíme 10 největších průšvihů, které se o Vánocích opravdu staly.

Z průzkumu e-shopu Vivantis.cz s více než 600 respondenty vyplývá, že nejžádanějšími dárky jsou kosmetika, šperky, parfém nebo dárkový poukaz. Pokud se vám tyto dárky zdají příliš dámské, je to opravdu tak – dotazník vyplňovaly převážně ženy, a to celkem z 96 %.

Které dárky jsou ty úplně nejoblíbenější?

62 % respondentů uvádí, že mezi knihou a parfémem by si vybrali parfém. 59 % by pak místo elektroniky preferovalo hodinky. A co rozhodně ne? Nářadí, kuchyňské pomocníky, bytové dekorace nebo domácí zvířátka. To jsou příklady dárků, které si většina z nás raději vybere sama. Jaké jsou tedy ty nejhorší dárky, které můžete dostat?

Mop

Mop se podle dotazníku vyskytuje pod stromečkem až nebezpečně často. Rozhodně častěji, než by bylo záhodno. Je to výbava každé domácnosti, ve které je ho třeba. A pokud se rozbije, koupí se nový. Rozhodně nikdo nečeká na Vánoce, aby si ho mohl s velkou pompou rozbalit po slavnostní večeři. A obzvlášť ne ve chvíli, kdy máte doma koberce.

Zvířátko

Domácí zvířátka jsou vánočním evergreenem. To je také důvod, proč se po Novém roce plní útulky. Pokud chcete darovat zvířátko, nedělejte to. A pokud jsou tím zvířátkem ovce nebo lama, nedělejte to tuplem. A to se fakt stalo.

Kurz přípravy steaků vegetariánovi

O-ou. Tak tohle je buď špatný vtip nebo začátek konce přátelství. Když už někomu dáváte dárek, zjistěte si o něm alespoň základní informace. A to platí dvojnásob, pokud jde o vegetariány. S těmi si rozhodně není radno zahrávat.