13. října 2017
Před několika dny oslavila své 42. narozeniny oscarová herečka Kate Winslet!

Oscar za ženský herecký výkon v hlavní roli a dalších 6 neproměněných nominací – to je úctyhodná sbírka jedné z nejpopulárnějších hereček poslední dekády, Kate Winslet!

Její herecký výkon je zárukou kvality, navíc si umí i skvěle vybrat, do kterých filmů se zapojit. Máme pro vás pár tipů na příjemné podzimní večery!

Nebeská stvoření (1994)

Mrazivé životopisné drama, které zpracovává skutečný příběh z poloviny 20. století. Na Novém Zélandu tehdy dvě dívky zavraždily matku jedné z nich. Ústředním motivem filmu je vztah dvou dívek, které spolu unikají do jistého čtvrtého světa, světa fantazie. Ten je dovede až k nenávisti vůči reálnému světu a následné vraždě matky jedné z dívek, šestnáctileté Paulině Parkerové. Právě z jejího deníku vycházeli vyšetřovatelé při vyšetřování otřesného činu a vychází z něj i film režiséra Petera Jacksona. V 99 minut trvajícím snímku Nebeská stvoření dokázal Jackson, jaký má filmařský cit pro světy fantasy, a tak se nemůžeme divit jeho následnému úspěchu se světem Pána Prstenů. První velká role Kate Winslet a ihned bezchybný herecký výkon!

Rozum a cit (1995)

Až budete mít někdy déle než 2 hodiny času, určitě vám doporučujeme tento hvězdný snímek, ve kterém si Kate zahrála po boku Hugha Granta, Emmy Thompson, či Alana Rickmana. Za tuto roli si zasloužila svou první oscarovou nominaci za ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Rozum a cit je románem slavné spisovatelky Jane Austenové z počátku 19. století. Právě do tohoto období je zasazená i tahle vtipná, romantická komedie o problémech s láskou. Paní Dashwoodová se se svými třemi dcerami musí přestěhovat ke vzdálenému příbuznému. Sledujeme rozplétání a zaplétání milostných příběhů. Spousta zajímavých dějových zvratů a ironie, to je Rozum a cit. Svěží film pro příjemný večer!