13. prosince 2017
Znáte je všechny? Máme pro vás 10 tipů na filmy, které se náramně hodí na vánoční svátky!

Vánoční svátky už se bleskurychle blíží. Jak trávit sváteční pohodu? Samozřejmě nejlépe v obklopení lidmi, které máte na světě nejradši. A co si takhle zpříjemnit čas volna, lásky a štěstí nějakým povedeným filmem, který vaší vánoční atmosféru podtrhne? Máme pro vás hned 10 tipů!

GRINCH (2000)

Legendární fantasy komedie o příšerce Grinchovi z Kdosic, který se dost liší od ostatních Kdovíků. Grinch vypadal jinak než ostatní, a tak se mu smáli. Vzhledem k tomu, že se situace vyhrotila před Vánoci, tak tenhle zelený mužíček na tento svátek zanevřel. Usadil se v jeskyni za městem a stala se z něj noční můra pro všechny obyvatele. Ve filmu sledujeme události, které se spustí poté, co Grinche pozve Cindy Lou na Kdoslavu. Touží po tom, aby se s Kdovíky udobřil. Pokud ještě nevíte, jak tohle dopadne, určitě si sedněte na hodinu a třičtvrtě k televizi. Film je natočený podle knížky autora Theodora S. Geisela ze třicátých let 20. století.

Nenechte si ujít Grinche ani letos, a to 22. prosince ve 20 hodin, nebo o den později odpoledne na Nova Cinema.

LÁSKA NEBESKÁ (2003)

Romantické komediální drama Láska nebeská oslaví příští rok už patnáctiny. Za tu dobu si získalo pozici legendy. Hvězdné obsazení, kde do sebe vše zapadlo, tak by se dal stručně charakterizovat tento příběh z předvánočního Londýna. Na režisérské židli Richard Curtis, na place zas herecké hollywoodské hvězdy jako Colin Firth, Liam Neeson, nebo Bill Nighy. Sledujeme spletité příběhy plné romantiky, humoru, nebo smutku a zklamání. Ústředním motivem je láska, ať už způsobuje radosti nebo starosti. Ať už jde o spisovatele, který po rozchodu léčí své srdce v jižní Francii, o zapomenutou rockovou hvězdu, která se snaží o návrat na pódia, nebo o ministerském předsedovi, který se zamiluje ve chvíli, kdy vejde do úřadu na Downing Street. Vyvrcholení příběhů přichází na Štědrý den.

Příběh plný lásky uvede TV Nova 21. prosince večer, nebo den před Vánocemi v poledne.