27. července 2018
Máte chuť vyzkoušet něco neotřelého? Připravili jsme pro vás recepty na zdravé svačinky z kozí kaše. Jaké to má výhody? To se dočtete v našem článku.

Kozí mléko poskytuje mnoho benefitů. Má o 10 % nižší obsah laktózy než mléko kravské, je nutričně cennější a také mnohem lépe stravitelnější. Proces trávení trvá cca 20 minut, zatímco u kravského mléka proces trvá více než 2–3 hodiny. Nemáte chuť na mléko? Zkuste pro začátek kozí kaši.

Krupicová Kozí kaše s domácím müsli a ovocem

Kozí kaše krupicová
Lžíce bílého jogurtu
Domácí müsli (ovesné vločky, kukuřičné lupínky, oříšky)
Sezónní ovoce (maliny a borůvky)

Krupicovou kozí kaši připravíme podle návodu na obale. Do hotové kaše přimícháme lžíci bílého jogurtu a müsli s oříšky opražíme na pánvičce. Nakonec vrstvíme do skleničky dle chuti – kaši, müsli a navrch ovoce. Kozí kaše jsou sami o sobě velmi chutné, není potřeba ničím dochucovat. Pokud však máme rádi sladší kaše, můžeme osladit například medem či sirupem.

Rýžová Kozí kaše se zakysanou smetanou a domácím višňovým kompotem

Kozí kaše rýžová
Zakysaná smetana
Domácí višňový kompot

Rýžovou kozí kaši připravíme podle postupu na obale a přidáme zakysanou smetanu. Do skleniček dáme trochu višňového kompotu, rýžovou kozí kaši smíchanou se smetanou a ozdobíme opět višňovým kompotem.

Dezert z Kozí kaše rýžové, tvarohu a ovoce

Kozí kaše rýžová
Tvaroh plnotučný
Ovoce dle chuti
Med nebo jiné sladidlo na dochucení

Kozí kaši připravíme podle postupu na obale. Do hotové kaše přidáme vrchovatou lžíci tvarohu, dochutíme medem a vše vyšleháme, aby byl dezert krásně nadýchaný. Do skleniček vrstvíme postupně ovoce a kaši s tvarohem, dokud skleničku nenaplníme. Tento dezert můžete podávat teplý i vychlazený.

Smoothie z Kozí kaše rýžové, banánu a kiwi

Kozí kaše rýžová
0,5 banánu
1 – 2 kiwi
0,3 l vody

Do smoothie mixéru dáme banán, kiwi, vodu a mixujeme tak dlouho, dokud nebudou žádné kousky. Poté přidáme rýžovou Kozí kaši podle toho, jak chceme nápoj hustý. Stačit bude 1 – 2 lžičky. Chvilku ještě mixujeme, až získáme krémovou konzistenci. Smoothie není potřeba dochucovat ani doslazovat, nápoj je díky banánu příjemně sladký. Můžeme přidat lžičku zeleného mladého ječmenu nebo pár lístků baby špenátu.