20. června 2017
Ať už váš jídelníček omezuje tato nemoc, nebo jste se rozhodli z něj mouku vyřadit z jiných důvodů, neznamená to, že se musíte rozloučit s tak oblíbeným sladkým pečivem, jakým jsou pro mnoho z nás donuty. 

Základem každého pečiva je samozřejmě mouka. Pro přípravu bezlepkových donutů se nejlépe hodí pohanková. Existují samozřejmě dvě možnosti. Tou první je mouku koupit, nejlepšího chuťového výsledku dosáhneme s pohankovou moukou, která je mechanicky loupaná, takto si totiž zachová své jedinečné lehce oříškové aroma a cenné živiny jako rutin.

Druhou možností je si mouku namlít. V případě, že bezlepkovou dietu držíte dlouhodobě, se určitě vyplatí investovat do kvalitního mlýnku na obiloviny.

Ingredience:

250 g másla
200 g třtinového cukru
3 lžíce rumu (nebo citrónové šťávy)
4 vejce
350 g pohankové mouky
1 a půl lžičky jedlé sody
1/2 lžičky skořice

Postup:

1. Oddělíme žloutky od bílků a v míse kuchyňského robotu KitchenAid necháme vyšlehat změklé máslo s cukrem, žloutky a rumem. Pokud chceme dosáhnout toho, aby donuty působily svěže, můžeme přidat i trochu citronové šťávy, nebo citronovou kůru.

2. Ve druhé fázi přidáme do vzniklé směsi sypké přísady, tedy mouku, jedlou sodu a skořici. Plochým šlehačem vytvoříme polotekuté těsto. Z bílků vyšleháme tuhý sníh, který do něj na závěr opatrně vmícháme.

3. Péct můžeme buďto přímo v donutovači, pokud ale koblihám s dírou uprostřed fandíte a přesto si donutovač kupovat nechcete, budou vám stačit pečící formy na donuty s nepřilnavou úpravou, které vyrábí například KitchenAid. V takovém případě pečeme v troubě předehřáté na 180° a to asi 25 až 30 minut. Pro ještě vláčnější výsledek lze formu vymazat máslem.

4. To nejzábavnější na donutech přijde po jejich upečení a vychladnutí. Zdobit je můžeme například rozpuštěnou čokoládou, cukrovou, nebo jakoukoliv jinou polevou a zdobit jen dle vlastní fantazie.

Recept na bezlepkové donuty pro blog.kitchenaid.cz připravila Bloggerka Terka