5. dubna 2017
Váháte, zda si jej koupit, nebo raději upéct? Rozhodně upéct! A to pěkně hutný, plný mandlí a másla. Takový, který se v puse se rozplývá a vydrží dlouho vláčný. Zkrátka podle našeho receptu!

Mouku na mazanec kupte výběrovou, s velkým množstvím lepku, která je určena na kynuté těsto. Aby mazanec při pečení hezky držel tvar, můžete mu udělat ohrádku z otevřené dortové formy.

● Čas na přípravu: 90 minut + kynutí
● Množství: 15 porcí
● Potřebujete: 200 ml vlažného mléka, 30 g čerstvého droždí,1 sáček vanilkového cukru, 120 g moučkového cukru, 250 g polohrubé mouky, 250 g hladké mouky, špetku soli, špetku muškátového květu, nastrouhanou kůru z 1 biocitronu, 3 žloutky, 150 g másla, 2 lžíce oleje, 70 g rozinek namočených v rumu, 100 g plátků loupaných mandlí, 1 vejce na potření

1. Mléko přihřejte. Polovinu odlijte a vmíchejte do něj rozdrobené droždí, va­nilkový cukr, lžíci polohrubé mouky a nechte v teple vzejít kvásek. V míse smí­chejte obě mouky s moučkovým cukrem, solí, muškátovým květem a citronovou kůrou.

2. K sypké směsi přidejte vzešlý kvásek a žloutky rozšlehané ve zbylém mléce. Zlehka promíchejte. Přidejte rozpuštěné vlažné máslo a olej a pečlivě propracujte. Těsto zformujte do bochánku a nechte na teplém místě kynout, až zdvojnásobí objem.

3. Naložené ­rozinky sceďte a spolu s 2/3 mandlových lupínků velmi lehce zapracujte do vykynu­tého těsta. Pak z něj znovu vytvarujte bochánek. Položte ho na plech vyložený pečicím papírem a nechte ještě 20–30 minut kynout v teple.

4. Nakynutý bochánek potřete rozšlehaným vejcem a posypte zbylými mandlemi. Bochánek uprostřed lehce nastřihněte do křížku. Vložte do trouby vyhřáté na 200 °C a pečte asi 15 minut. Pak teplotu snižte na 160–170 °C a dopékejte asi 50 minut.