31. března 2017
Sklenka lahodného nápoje z rozmixovaného ovoce, zeleniny a dalších ingrediencí dokáže tělo nabít energií. Co je nejlepší si do nápoje přimíchat?

Smoothie nám umožňují rychle doplnit spoustu ­zdraví prospěšných bioaktivních látek, enzymů, fytonutrientů, ­vitaminů, minerálů i vlákniny.

V aktuálním vydání časopisu Žena a život (v příloze CHUŤOVKA) popisuje nutriční gastronomka Jana Černá, jaké množství smoothie můžeme denně vypít, jestli je vhodnější investovat do mixéru, nebo odšťavňovače a dodává spoustu informací o těchto mixovaných nápojích. 

Jana Černá provozuje weby asijskebylinky.cz a zasadnezdrave.cz. My vám přinášíme její 3 oblíbené recepty na smoothie.

Ananas se špenátem a zázvorem

Stimuluje a urychluje metabolismus, podporuje krevní oběh a je skvělý na doplnění energie po sportu.

● Čas na přípravu: 10 minut
● Množství: 4 sklenice
● Potřebujete: třetinu ananasu, 2 pomeranče, 2 cm zázvoru, 3 hrsti špenátu, 1 hrst máty, 2 lžíce chia semínek, 1 l vody, můžete přidat 1 banán, pokud chcete opečovat unavené svaly po tréninku
Postup: Z ananasu okrájejte slupku, třetinu, ­kterou chcete použít, nakrájejte na kusy a vložte do mixéru. Pomeranč oloupejte, překrojte ho a přidejte k ananasu. Pak přidejte i oloupaný nakrájený zázvor, ­špenát, mátu a chia semínka. Vše zalijte studenou vodou, rozmixujte na hladký nápoj a ihned popíjejte.