10. března 2017
Znáte židovské brambory? A víte, jak je využít v kuchyni? Nechte se inspirovat!

Hlízy topinamburů nazývané židovské brambory nebo jeruzalémské artyčoky jsou mrazuvzdorné. Vydrží v dobré kondici i pod sněhem a ze země se mohou vykopávat až do konce března, proto si z nich ­ještě tento měsíc můžeme uvařit vydatné a ozdravné jídlo.

Hlízy se nemusejí loupat. Stačí je pečlivě okartáčovat a pořádně propláchnout. Pokud je přece jen oškrábe­te, vkládejte je do okyselené vody, aby nezhnědly.
Topinambury lze odšťavnit a pít jejich šťávu v kombinaci s jinými zeleninovými džusy.
● Syrové topinambury můžete nastrouhat a smíchat se zelím, jablky a jogurtovým dresinkem do chutného salátu.
● Topinambury vložte ve slupce do vroucí osolené vody a vařte 15 minut. Mohou se zapékat, smažit jako hranol­ky, dá se z nich připravit pyré či skvělá hustá polévka.

Zkuste tento recept

Asi 1/2 kg oloupaných topinamburů nakrájejte na kousky. V hrnci zahřejte 2 lžíce másla a orestujte na nich 1 cibuli nakrájenou nadrobno a 2 podrcené stroužky česneku. Pak přidejte topinambury. Osmahněte a zalijte horkým zeleninovým vývarem tak, aby topinambury byly ponořené. Uvařte doměkka. Rozmixujte a doplňte asi 150 ml smetany.

Spostu dalších skvělých tipů, co vařit právě teď v březnu, najdete v aktuálním vydání časopisu Žena a život, které je právě v prodeji. Jen za 32 Kč!