1. prosince 2016

Postup

1. Do misky dáme změklý tuk, moučkový cukr, kakao, vejce a žloutek, med, rum, perníkové koření a sodu. Vše promícháme metličkou na hladké těsto. Přidáme asi 1/3 mouky a znovu promícháme. Zbytek mouky dáme na vál, uděláme do ní důlek a nalijeme tekuté těsto. Vypracujeme hladké nelepivé těsto, zabalíme ho do fólie a necháme nejlépe do druhého dne odpočinout v lednici.

2. Povrch půlkulatých formiček na perníkové kouličky pečlivě potřeme ztuženým tukem. Těsto propracujeme a na lehce pomoučněném válu rozválíme na plát silný asi 4 mm. Z těsta vykrojíme kolečka, opatrně je přitiskneme na formičky a drobnými vykrajovátky vytvoříme ozdobné otvory.
Pečeme ve vyhřáté troubě při 170 °C asi 8 minut. Upečené kousky sundáme z formiček, potřeme rozšlehaným vejcem a necháme vychladnout. Na ostrém struhadle lehce ostrouháme hrany do rovin.

3. Z bílku, moučkového cukru a citronové šťávy vyšleháme hladkou polevu. Pokud je poleva příliš hustá, přidáme několik kapek vody nebo citronové šťávy a naopak u řídké polevy přidáme cukr.

4. Polevu přendáme do mikroténového sáčku, ustřihneme růžek, perníčky ozdobíme a polevu necháme zaschnout. Pak polevu nastříkáme na hrany perníků a perníkové polokoule k sobě spojíme. Pokud chceme perníky pověsit, vložíme při spojování mezi perníky stužku. Necháme zaschnout.

Ingredience

30 g hery nebo másla
150 g moučkového cukru
2 lžíce kakaa
2 velká vejce
1 žloutek
60 g medu
50 ml rumu
2 lžičky perníkového koření
2 lžičky sody
350 g hladké mouky
1 vejce na potření
ztužený tuk na formičky
Poleva:
asi 100 g moučkového cukru
1 bílek
1 lžička citronové šťávy