29. ledna 2019
Smoothies jsou skvělým zdrojem vitamínů a lze je připravit snad z každého ovoce a zeleniny. Proto si je dáváme jako chutné svačinky při hubnutí. Připravte si speciální teplé varianty!

Teplé nápoje k zimě patří, a nemusíme si užívat pouze horkou čokoládu, jde to i zdravěji s teplými smoothies podle receptů, které jsme pro vás připravili ve spolupráci s www.onlinefitness.cz, portálem zabývajícím se životním stylem, kde denně najdete nové lekce pro cvičení na doma.

Smoothie jsou skvělou alternativou svačinky nebo menší snídaně, dodají spousty energie, vitamínů a antioxidantů, a když je ještě trochu přihřejeme, je požitek zaručený.

Čokoládovo-banánové

15 g hořké čokolády
200 ml mandlového mléka
1 lžíce kokosového oleje
1 banán
1 hrst mandlí
5 g chia semínek
voda

Tasty chocolate smoothie in glass jar with nuts and chocolate pieces on table.

V hrnci smícháme čokoládu, mléko a kokosový olej, zahřejeme, aby se čokoláda rozpustila. Mezitím smícháme v mixéru ostatní suroviny kromě vody a rozmixujeme. Rozmixovanou směs smícháme s čokoládou a přidáme tolik vody, aby nám vyhovovala tekutost. Můžeme ozdobit lžící bílého jogurtu a mandlemi.

Jablkové potěšení

1 jablko
1 malý kelímek bílého jogurtu
1/4 lžičky vanilkového extraktu
1 lžíce medu
1 lžička skořice
špetka muškátového oříšku
mléko

Embed from Getty Images

Všechny ingredience, kromě mléka rozmixujeme a přidáme tolik mléka, aby nám vyhovovala tekutost. Směs nalijeme do hrníčku a dáme ohřát na chvíli do mikrovlnné nebo klasické trouby. Posypeme skořicí.

Banánový chlebíček

1 šálek teplého mléka
1 banán
1/4 šálku nasekaných ořechů (vlašské, lískové, mandle)
4 kostičky hořké čokolády
1/2 lžičky skořice
1/4 lžičky vanilkového extraktu

Embed from Getty Images

Všechny ingredience rozmixujeme, podáváme teplé a posypané nasekanými ořechy a nastrouhanou čokoládou.