19. listopadu 2016

Postup

1. V míse smícháme prosátou mouku se solí, přidáme pokrájené změklé máslo, vejce rozmíchané se smetanou. Zpracujeme na vláčné těsto, zabalíme do folie a necháme 30 minut odpočinout.

2. Těsto rozválíme na kruh o něco větší než je horní okraj formy. Formu vytřeme máslem, přendáme do ní těsto, přitiskneme ke stěnám a přesahující okraje ořízneme. Dno propícháme vidličkou, zakryjeme pečicím papírem a zasypeme vrstvou suchých fazolí.

3. Korpus vložíme do trouby rozpálené na 210 °C. Po deseti minutách teplotu snížíme na 180 °C a pečeme, dokud okraje nezačnou zlátnout. Korpus vyndáme, odstraníme fazole a pečicí papír. Okraje koláče zakryjeme alobalem.

4. Fenykl a papriku očistíme. Fenykl nakrájíme na dílky, krátce je z obou stran opečeme na oleji a rozložíme na upečený korpus. Papriku nakrájíme na kostky a také zprudka opečeme. Rajčata nakrájíme na šestiny a společně s paprikou přidáme na koláč. Vše zalijeme osolenou směsí vajec, zakysané a sladké smetany a utřeného česneku. Koláč vložíme do trouby vyhřáté na 140 °C a pečeme asi 30 minut, dokud zálivka neztuhne. Pak ho ozdobíme čerstvými bylinkami.

Ingredience

Těsto:
250 g hladké mouky
sůl
120 g másla
1 vejce
2 lžíce zakysané smetany
Náplň:
2 malé fenykly
1 žlutá paprika
30 ml oleje
3 malá rajčata
3 vejce
150 g zakysané smetany
120 ml 12% smetany
2 stroužky česneku
bylinky na ozdobu