16. listopadu 2016

Postup

1. Mrkev a cibuli oloupeme a nakrájíme na kostičky. V hluboké pánvi rozehřejeme máslo, přidáme mrkev s cibulí, krátce osmahneme, zalijeme asi 150 ml vody, osolíme, opepříme a krátce podusíme. Potom odebereme asi 1/3 zeleniny a dáme ji stranou. Zbylou zeleninu dál dusíme úplně doměkka a necháme vychladnout.

2. Dva plátky toastového chleba zalijeme smetanou a necháme ji dobře vsáknout. Zbylý chléb rozmixujeme na jemnou drť. V hrnci přivedeme k varu asi litr osolené vody, vložíme do ní očištěnou růžičkovou kapustu, špalíčky pórku a zvolna vaříme asi 10 minut. Potom přidáme kukuřici a vše necháme přejít varem. Pak zeleninu scedíme a necháme okapat.

3. Vychladlou rozdušenou mrkev s cibulí a chléb se smetanou rozmixujeme na jemno. Do směsi vmícháme vejce, zasypeme drtí z chleba, přidáme odloženou mrkev s cibulí, kapustu, pórek a kukuřici. Podle chuti osolíme a opepříme. Formu lehce vytřeme máslem a vysypeme strouhankou. Naplníme ji zeleninovou směsí a pečeme ve vyhřáté troubě při 170 °C asi 50 minut. Podáváme s pečivem nebo zeleninovým salátem.

Ingredience

600 g mrkve
1 cibule
30 g másla
sůl
mletý černý pepř
4 plátky toastového chleba
150 ml smetany 12%
400 g růžičkové kapusty
1 malý pórek
200 g sterilované nebo mražené kukuřice
4 vejce
4 lžíce strouhanky
máslo a strouhanka na formu