6. ledna 2016

Postup

1. Dýni zbavíme semínek a nakrájíme na kousky. Plech vymažeme olejem a dýni na něj rozložíme, zasypeme cukrem a zalijeme asi 100 ml vody. Pečeme ve vyhřáté troubě při 180 °C asi 45 minut. Pak necháme vychladnout.

2. Mouku prosejeme s moučkovým cukrem a solí na vál. Přidáme vejce, na kousky nakrájené máslo a vypracujeme pevné těsto, které necháme odležet v chladničce asi 30 minut.

3. Z vychladlé dýně odkrájíme slupku a nakrájíme ji na malé kousky. Ty rozmixujeme ve vyšší míse dohladka. Pak přidáme smetanu, rozpuštěné máslo, vejce, cukr, vanilkový cukr, skořici a metličkou vše spojíme. Nakonec vmícháme tvaroh.

4. Dvě třetiny těsta rozválíme na kulatý plát a vyložíme jím dno dortové formy (26 cm). Ze zbylého těsta rozválíme dlouhý pás, stočíme do šneka a vložíme do formy. Těsto pomalu rozvineme po okraji formy a spodní okraj spojíme s těstem na dně formy.

5. Na těsto nalijeme dýňovou náplň a pečeme v troubě při 160 °C asi 45 minut. Po upečení necháme koláč vychladnout, poté formu opatrně sundáme.

6. Povrch koláče potřeme karamelem a podáváme posypaný dýňovými semínky.
 

Ingredience

180 g hladké mouky
20 g moučkového cukru
1 vejce
120 g másla
špetku soli
Na náplň:
1 malou dýni Hokkaido
150 ml 31% smetany ke šlehání
50 g másla
2 vejce
200 g krupicového cukru
1 sáček vanilkového cukru
1 lžičku skořice
250 g měkkého tučného tvarohu
Na ozdobu:
2 lžíce karamelového topingu
20 g dýňových semínek