26. května 2014

Postup

1. Cibuli oloupeme a jarní cibulku omyjeme. Polovinu cibule nakrájíme nadrobno. Jarní cibulku rozpůlíme. Bílou část nakrájíme na stejné kousky jako červenou, zbytek dáme stranou. Zázvor a česnek nastrouháme na jemném struhadle do mísy. Přidáme mleté maso, nakrájené cibule, sójovou omáčku, sezamový olej, dvě lžíce cukru a podle potřeby 2-3 hrsti strouhanky. Vše promícháme, osolíme a opepříme.

2. Ze směsi tvoříme kuličky o průměru asi 5 cm a necháme je čtvrt hodiny odležet. Ve větší pánvi rozehřejeme čtyři lžíce olivového oleje a kuličky v něm osmažíme. Při vkládání do oleje každou kuličku mírně rozmáčkneme.

3. Zeleninu očistíme. Čínské zelí a mrkev nakrájíme na nudličky, okurku a ředkvičky na plátky. Chilli papričku zbavíme semínek a pokrájíme nadrobno. Zelenou část jarní cibulky nakrájíme na kolečka.

4. Ze světlé sójové omáčky, rybí omáčky, zbylého olivového oleje, rýžového octa a zbytku cukru připravíme dresink, kterým zeleninu zalijeme. Salát promícháme a podle chuti ještě osolíme a opepříme. Podáváme s masovými kuličkami.

Ingredience

1 malá červená cibule
2 jarní cibulky
30 g čerstvého zázvoru
1 stroužek česneku
500 g mletého kuřecího masa
2 lžíce sójové omáčky
2 lžičky sezamového oleje
2 a 1/2 lžíce krupicového cukru
strouhanka na zahuštění
sůl
mletý černý pepř
6 lžic olivového oleje
1 malé čínské zelí
2 malé mrkve
1 okurka
2 svazky ředkviček
1 chilli paprička
6 lžic světlé sójové omáčky
2 lžíce rybí omáčky
1 lžíce rýžového octa
lístky bazalky na ozdobu