1. března 2016
Když jedeme na dovolenou do rakouských Alp, nikdy si nenecháme ujít náš oblíbený Kaiserschmarren neboli Císařský trhanec.

Pokud patříte mezi ty, kteří mají tento sladký moučník v lásce a rádi byste si jej sami připravili, tak jste tu správně. V dnešním příspěvku vám přináším recept, abyste si mohli zpestřit toto chladné počasí alespoň sladkou vzpomínkou na zasněžené vrcholky Alp a příjemnou atmosféru horské hütte.

Suroviny potřebné pro 2 osoby:

120 g hladké mouky
200 ml mléka
4 vejce
2 lžíce tuzemského rumu (meruňkovice / slivovice)
1 lžíce krupicového cukru do těsta
2 lžíce moučkového cukru
1 střední jablko
1,5 lžíce rozinek
1,5 lžíce másla na smažení
špetka soli
moučkový cukr na posypání na talíři

Postup:

Jablko oloupu, zbavím jadřinců a nakrájím na plátky. Mouku, sůl, mléko, krupicový cukr a žloutky vymíchám do hladkého těsta. Z bílku vyšlehám sníh, který pak jemně vmíchám do misky k připravenému těstíčku. Díky vyšlehaným bílkům je trhanec krásně nadýchaný a tudíž je odlišný od klasických palačinek, které trhanec tak trochu připomíná.

Na pánvi si rozpustím máslo. Protože nemám moc velkou pánev, rozdělím si jablka, rozinky a těsto na dvě stejné části. Na pánev dám první polovinu nakrájených jablek a nechám je lehce, tak na minutu a půl, změknout.

Přileji polovinu těsta a na mírném plamenu nechám zatáhnout. Do těsta na pánvi přidám rozinky a poté trhanec otočím.

Opět nechám tak na minutu zatáhnout a pak jej natrhám na kousky. Částečně hotové dílo přendám z pánve do odkládací misky s víkem, aby nevychladlo. Celý postup zopakuji se druhou polovinou nachystaných surovin.

Když už na pánvi dodělávám druhou porci, tak k ní přidám první připravenou várku trhance. Celý obsah pánve bohatě posypu moučkovým cukrem a nechám jej lehce zkaramelizovat.

A pozor – v tento moment přichází vrchol celého díla. K trhancům přiliji meruňkovici. Zapálím ji. A nechám ji vyhořet. Flambováním vznikne na jednotlivých kouscích trhance krásná kůrka a tak jsou příjemně křupavé. Možná si říkáte, zda tam dát rum nebo třeba i něco jiného. Já používám meruňkovici nebo slivovici. Trhanec se tou vůní příjemně ovoní a završí tak úžasnou chuť tohoto tradičního rakouského jídla.

Trhanec rozdělím na dva talíře, posypu moučkovým cukrem a podávám s jablečným pyré nebo švestkovým kompotem.

Pokud vás recept zaujal a vyzkoušíte ho, tak nám určitě napište na Facebook, jak se vám povedl. 🙂