2. února 2014

Postup

1. Do mísy prosijeme mouku, přidáme žloutek, polovinu bílku, rozpuštěné máslo a 1-2 lžíce vody. Vše nejprve promícháme vařečkou a potom řádně prohněteme rukou, abychom získali vláčné a hladké těsto. Pokud je příliš řídké, přidáme trochu mouky. Těsto zabalíme do fólie a necháme odpočinout.

2. Kuřecí maso jemně pokrájíme a lehce ho na oleji osmahneme společně s pokrájenou cibulkou a špetkou kari pasty. Odstavíme a necháme vychladnout.

3. Těsto rozválíme na pomoučněné desce na co nejtenčí plát. Z něj nakrájíme nožem nebo rádýlkem čtverce 8×8 cm. Do středu každého položíme lžíci náplně a okraje tence potřeme zbytkem rozšlehaného bílku. Dva protilehlé růžky spojíme a okraje prsty přimáčkneme. Taštičky vaříme osolené vodě asi 5 minut.

4. Špenát omyjeme, větší listy pokrájíme. Vývar přivedeme k varu, přisypeme pokrájené houby, jemné plátky oloupaného zázvoru, pokrájenou chilli papričku, špenát a necháme vařit už jen asi 2 minuty. Podle chuti přisolíme a do hotové polévky vložíme vařené taštičky.

Ingredience

Na taštičky:
125 g hladké mouky
1 vejce
1/2 lžičky másla
Na náplň:
100 g kuřecích prsou
1 jarní cibulka
2 lžíce olivového oleje
na špičku nože kari pasty
sůl
1200 ml kuřecího vývaru
3 houby shiitake
60 g zázvoru
1 chilli paprička
100 g čerstvého špenátu