31. května 2013
Nic vám nezlepší náladu, v chmurném počasí, jako lahodný dort

Dámský dort
Doba přípravy: asi 35 minut
Na těsto a náplň: 6 vajec, 150 g cukru, 150 g másla, 200 g rozpuštěné čokolády na vaření, 3 PL proseté hladké mouky
Na potření: 150 ml studeného mléka, 1 balíček Šlehačky v prášku Dr.Oetker, 1 balíček Vanilkového cukru Dr.Oetker, 4 PL vaječného likéru
Na ozdobení: nastrouhaná čokoláda

Příprava:
Na přípravu těsta ušleháme vejce a cukr elektrickým ručním šlehačem v horké vodní lázni. Odstavíme ze sporáku a šleháme do krémové konzistence. Máslo vymícháme do pěny a vmícháme do něj postupně vaječnou pěnu a rozpuštěnou čokoládu.Polovinu hotového krému odložíme stranou pro další použití. Do druhé poloviny krému u vmícháme mouku. Těsto nalijeme do vymazané a moukou vysypané dortové formy o průměru 26 cm a uhladíme. Pečeme v předehřáté troubě.

Elektrická trouba:           190 °C
Horkovzdušná trouba:   170 °C
Plynová trouba:    stupeň 3-4

Doba pečení:  asi 20 minut

Korpus opatrně vyklopíme na servírovací tác a necháme vychladnout. Po vychladnutí nasadíme na korpus okraj dortové formy, naneseme zbylou polovinu čokoládového krému a uhladíme. Dáme na 2 hodiny do chladničky vychladit. Na potření vyšleháme šlehačku v prášku, vanilkový cukr a vaječný likér s mlékem elektrickým ručním šlehačem do tuha. Šlehačkou potřeme vršek dortu a ozdobíme nastrouhanou čokoládou. Hotový dort dáme na 1 hodinu do chladničky, poté opatrně sundáme okraj dortové formy a podáváme.