Příběh Petry V.: Život s milenkou

Když se vám do manželského života připlete někdo další, není to zrovna nic příjemného. Petra se s tím vypořádala po svém. Jak to dopadlo?

Vdávala jsem se hod­ně brzy, a to ve svých devatenácti letech,“ vypráví jednatřicetiletá Petra. „Manžela jsem poznala hned po maturitě. Potkali jsme se na pedagogické fakultě, kam jsem se dostala hned po škole. Manželský život jsem si užívala, zatímco mé kamarádky randily, chodily na různé akce, já ne. Líbilo se mi trávit večery doma se svým mužem a nic mi nescházelo. Děti jsme zatím neplánovali, shodli jsme se, že se začneme snažit až za pár let a nejdříve dáme přednost profesionální kariéře.“

Třetí do počtu
„Před třicítkou jsem cítila, že mi začínají tikat biologické hodiny, a přišla jsem s návrhem, že bychom si mohli už nějaké to miminko pořídit. Standa, můj muž, se o tom ale nechtěl moc bavit. Pořád říkal, že má­me oba velmi dobře placenou práci a že by byla zrovna teď škoda vybočit ze zajetých kolejí. Řekla jsem si, že to tedy ještě chvíli nechám uležet a za pár měsíců to zkusím znovu. Jenže Standa se začal chovat divně. Byl podrážděný, pracoval dlouho do noci a začal se mi vyhýbat. Netušila jsem, co se děje. Byli jsme spolu skoro dvanáct let a tohle chování jsem u něj nikdy předtím nezpozorovala. Jednou večer, když už spal, mu přišla SMS.

Nikdy mě tyhle věci nezajímaly, měla jsem k němu naprostou důvěru, ale ten den ve mně zahlodaly pochybnosti. Potichu jsem se nahnula a se­brala telefon z nočního stolku. Vím, že jsem to neměla dělat, ale na druhou stranu jsem přišla na to, proč je náš vztah v poslední době tak ‚na nic‘. Textová zpráva byla od jakési Adriany a stálo v ní: ‚Miláčku, těším na náš zítřejší večer, tvá nejdražší.‘ Zatmělo se mi před očima. Seděla jsem na posteli, mobil v ruce, po tvářích mi stékaly slzy a vedle mě si spal můj muž. Vlastně, už můj nebyl, byl i její, ale já se nehodlala smířit s tím, že bych se o něj musela dělit. Nechtěla jsem dělat scény, ale mé druhé já mi říkalo přesný opak. Vzbudila jsem ho křikem, plakala a dožadovala se nějakého vysvětlení. Na Standovi bylo vidět, že je mu to líto. Ale ani ne to, že je nevěrný, ale že jsem na to přišla tímhle způsobem.

Bez dalších průtahů mi slíbil, že druhý vztah ukončí, že ta slečna je pouze zpestření jeho života, jelikož se mu ten náš zdál být už příliš stereotyp­ní. Potřeboval se odreagovat a užít si trochu vzrušení. Vůbec nezaznělo nic o tom, že je nespokojený, právě naopak. Naše manželství ho naplňovalo a já pro něj byla stále žena číslo jedna. Nerozuměla jsem tomu, nebo spíš jsem se o to ani nesnažila. Stačilo mi ujištění, že je konec a že se to už nebude opakovat. Pro mě znamená důvěra a věrnost to, co drží dva lidi pohromadě. A nemohla jsem dopustit, aby mi to nějaká cizí žena vzala. Doufala jsem, že bude vše jako dřív.“

DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Láska & Sex