SOS rady pro vysušenou pleť

Zimní počasí vaší pleti dělá jen starosti. Ze zimy do klimatizované kanceláře není pro ni ideální. My ale víme, jak jí pomoci.

Pokožka zkoušená extrémními teplotami a jejich častými změnami, plus nedostatek slunečního světla může zanechat pěknou neplechu.

Dodatečné vyživování a promašťování zvládnete hravě a bez velkých zásahů do vašich úspor. Poradíme vám, jak na to:

Med

Působí antibakteriálně a zároveň hydratuje. Smíchejte jej s olivovým olejem a smetanou (či bílým jogurtem). Směs aplikujte na pleť, pokožku promasírujte a důkladně opláchněte. Doporučujeme nejprve nanést na kůži, med totiž u některých typů pokožky vyvolává alergickou reakci.

Včelí vosk

Ideální pro domácí masky jsou jednoduše produkty od včeliček. Vosk pleť krásně zvlhčuje. Smíchejte jej s kakaovým máslem či olivovým olejem, který ho podpoří a zředí na potřebnou hustotu.

Vazelína

Levná varianta je klasická kosmetická vazelína. Aplikujte na kteroukoli část těla například večer před spaním. Silnější vrstva se do pokožky úplně nevsákne, proto to s ní přes den nepřehánějte.

Banány

Skvělé účinky mají na suchou a podrážděnou pleť, která je v zimě namáhaná mrazem. Rozmačkejte banán s olivovým olejem, naneste na pleť, po pár minutách opláchněte. 

Autor: jpž e
Foto: Shutterstock,
DISKUZE KE ČLÁNKU
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY Krása & Móda