3. května 2017
Charismatickou španělskou herečku, která v těchto dnech slaví 43. narozeniny, jsme měli možnost vidět v mnoha úspěšných filmech. Přinášíme vám deset tipů na ty nejzajímavější z nich. Všechno nejlepší, Penelope!

Penelope Cruz se narodila 28. dubna 1974 ve španělském Alcobendas. Je tak dost dobře možné, že právě nyní někde oslavuje své 43. narozeniny. Cruz se v Hollywoodu prosadila jako jedna z mála španělských hereček. Je narozená ve znamení Býka, což u žen znamená zvýšenou odolnost vůči stresu a velký drajv k naplnění životních plánů. 

Tato charismatická žena se věnuje herectví od patnácti let, kdy podepsala smlouvu s castingovou agenturou. Na svém kontě už má dokonce Oscara za vedlejší roli (navíc ještě 2 nominace) ve filmu Vicky Cristina Barcelona. Chodila mj. s herci Tomeme Cruisem (byli zasnoubení) a Matthew Mcconaugheym. Je již sedm let vdaná za Javiera Bardema a mají spolu syna Lea a dceru Lunu. 

Kromě toho, že má na svém kontě desítky úspěšných filmů, tak velmi zajímavé snímky na nejbližší dobu chystá. Už v listopadu tohoto roku budeme moct do kina zajít na film Vražda v Orient Expressu, kde si Penelope zahraje po boku Johnnyho Deppa. S tím si zahrála už v Pirátech z Karibiku, které jistě už každý viděl, a tak v našem seznamu zajímavých snímků Penelope Cruz chybí. Na rok 2018 je naplánovaná velmi očekávaná premiéra filmu Alchymista, který je natáčen podle slavné knižní předlohy Paula Coelha. 

Dívka tvých snů (1998)

Romantické komediální drama, které nastarovalo kariéru Penelope Cruz a půl roku po své španělské premiéře proniklo i do českých kin. Děj se odehrává o 60 let dříve, v nacistických filmových ateliérech. Španělský štáb sem přijíždí natočit milostný příběh. Do mladičké hvězdy Macareny, která tajně chodí s režisérem filmu, se zamiluje samotný Goebbels. To zničí její vztah s režisérem, ale s mocným Němcem chodit nechce a snaží se najít utěšení v náručí Žida, který byl najat jako kompars. Jak tohle milostné komediální drama dopadne? 

Zdroj fotky: © Lolafilms