1. března 2017
Jednačtyřicetiletý herec se v pondělí 27. února stal vítězem prestižních Oscarů v kategorii Nejlepší herec v hlavní roli.

Prestižní sošku si odnesl sympatický herec za roli v rodinném dramatu Místo u moře. Ve své filmografii má však hned několik kvalitních snímků, které stojí za to vidět.

Výjimečný talent, narozený ve znamení Lva, se proslavil jako představitel působivých rolí v kvalitních filmech. Jeho cit pro výběr snímků, na kterých bude spolupracovat, je nevídaný. Věříme, že vás náš dnešní článek inspiruje  při výběru filmů, které si v nejbližších týdnech pustíte. 

Dobrý Will Hunting (1997) 

Žánr: Drama / Psychologický

Délka: 126 minut

Dále hrají: Robin Williams, Matt Damon, Ben Affleck, Stellan Skarsgård a další

Psychologické drama o dvacetiletém Willovi, který pracuje jako uklízeč na bostonské univerzitě a většinu života strávil v sirotčincích. Příběh se začíná rozvíjet poté, co Will vyřeší extrémně složitou matematickou úlohu, která zůstala nesmazaná nevyřešená na tabuli jedné z učeben. 

Gerry (2002)

Žánr: Drama / Mysteriózní / Dobrodružný

Délka: 103 minut

Dále hrají: Matt Damon

Příběh o dvou spolužácích, kteří se ztratili v poušti a upínají se na vzájemné přátelství. Autentičnost filmu zvyšuje fakt, že hlavní hrdinové Casey Affleck a Matt Damon mnoho scén improvizovali.