12. ledna 2017
K očividné proměně kuchyně může dojít i tehdy, když se toho v ní moc nezmění a také finanční náklady budou minimální. 

Předtím:

Pěkná světlá místnost byla zařízená vším potřebným. Majitelka však měla pocit, že to není úplně ono, ale moc si s tím nevěděla rady.

Potom:

Majitelka se poradila s profesionální stylistkou. Prostor stačilo pročistit a věci, které jsou vidět, barevně sjednotit. Chladnou bílou doplnila limetkovou zelenou, šedou a taky trochou dřeva. „Vlastně se toho moc nezměnilo, ale výsledek mě uchvátil,” říká Jana. Jak to tak bývá, i v její kuchyni platí pravidlo, že méně je více.  „Měla jsem tam své oblíbené věci a doplňky, ale teď vidím, jak se všechno dohromady tlouklo. Ten nelad pramenil právě z téhle různorodosti.  Teď je kuchyně vzdušná a má úplně jinou energii,” raduje se.

V čem spočívá změna:

1/ Volba barevného konceptu

Jana miluje svěží barvy. Proto ve své kuchyni chtěla v každém případě použít limetkově zelenou. Aby vzhled nebyl příliš chladný, doplnily tuto barvu dřevěné a šedé doplňky.

2/ Vytvoření útulného dojmu


Kuchyně je nejsvětlejší místnost v bytě a Jana tam pobývá nejradši. Odstraněním původních dekorací mohla přijít o pocit útulnosti. Ten ale vytvoří nové čalouněné židle, některé dřevěné prvky, bylinky a pár kousků s veselým designem.

3/ Využití úložného prostoru


Stejně jako v každé jiné kuchyni se také u Jany hromadí všechny možné kuchyňské potřeby jako například kořenky nebo nože. Teď je většina z nich v pěkných košíčcích nebo boxech na horních skříňkách.

4/ Stolička místo židle


V kuchyni pravidelně snídají dva lidé. Třetí židle byla tak trochu navíc, a přitom zbytečně zabírala místo. Stolička působí hravě a Jana ji teď poměrně často využívá, i když si chce sednout jinam.

5/ Pracovní prostor


Místo aby kuchyňské přístroje byly nepřehledně rozložené po celé kuchyni, jsou nyní i se vším potřebným příslušenstvím soustředěny na jednom místě. Kávovar teď stojí hned vedle lednice, takže mléko můžete hned po nalití zase rychle uklidit do chladu. Hrníčky používané na teplé nápoje jsou uloženy přímo nad kávovarem a snídaňové vločky i misky jsou také poblíž.

6/ Vyřazování


Pro optimalizaci prostoru je nutné zbavit se všeho, co není potřeba nebo ruší estetický dojem. To se týkalo mnoha samolepek nad stolem a na kuchyňských dvířkách i soklech. Právě ony nejvíce narušovaly harmonii v místnosti.

7/ Osvětlení

Malé bodové svítidlo nahradil stylový lustr, který prostor zahalí do měkkého světla. Tím se atmosféra v místnosti výrazně zpříjemnila. 

Další skvělé rady a nápady najdete v tině Bydlíme, která je právě v prodeji

KOUPIT VYDÁNÍ ČASOPISU S TÍMTO ČLÁNKEM