13. října 2016
Skvosty v miniaturním formátu: 
Bobulky mají vrchol sezony a ještě pořád na nás září z keřů na zahradách i jinde. Jen je utrhnout a využít k dekoraci.

Když se s vámi rozloučí poslední podzimní květiny na zahradě, hlavní roli převezmou okrasné keře a dřeviny s dekorativními bobulemi. Barevná paleta je skutečně pestrá – od bílých kuliček pámelníku přes oranžové jeřabiny až po černou arónii.  V zahradnictvích nebo odděleních pro zahrádkáře si můžete koupit okrasné keře v květináčích a ještě do konce října, před nástupem silných mrazů, je zasadit do země. Řezané větve, které jsme využili na výrobu našich dekorací, jsou ve velkém výběru k dostání v květinářstvích. Bobule většinou zůstanou dlouho krásné dokonce i bez vody.

1. Půvabný věnec

Na zavěšení nebo na stůl: Věnec z pěnové aranžovací hmoty nechte nasáknout vodou. Do něj hustě zapíchejte bobule třezalky, kaliny, jiřiny a laskavec. Umístěte ho na skleněný či kovový kulatý tác.

2. Bobulový pozdrav

Růžové a oranžové bobule třezalky zkombinujte s bílými pámelníky. Tavným lepidlem svazečky důkladně připevněte na tabulku.

3. Líbivé zátiší

Máte-li doma skleněný poklop, využijte ho k vytvoření půvabného zátiší. Potřebujete nepromokavou podložku a figurku lesního zvířátka, třeba veverky. Na podložku dejte navlhčenou aranžovací hmotu o průměru trochu menším, než má poklop. Rozmístěte na ni mech, položte do něj figurku a aranžmá přiklopte. Zespoda ho ozdobte věnečkem z větviček třezalky.

4. Do písmene

Potěšte sami sebe iniciálami sestavenými z bobulek nebo jimi udělejte radost druhým. Jednotlivé jeřabiny opatrně otrhejte z třapin. Na pokrytí kartonového písmena vysokého zhruba 18 cm (z potřeb pro kutily) potřebujete zhruba dva trsy. Tavné lepidlo postupně naneste na písmeno a rozetřete ho malou špachtlí. Jednotlivé bobulky nalepte na písmeno a lepidlo nechte zaschnout. 

Další skvělé tipy a nápady najdete v tině Bydlíme, která je právě v prodeji.

KOUPIT VYDÁNÍ ČASOPISU S TÍMTO ČLÁNKEM