17. srpna 2016
Letničky pomalu odkvétají, a to by pro nás měla být výzva k novému osázení truhlíků i květináčů v podzimněji laděných barvách. Je škoda neudělat si na zahradě, balkoně či terase takovou radost.

Podzimní odstíny 
se letos ponesou nejen v typických tónech inspirovaných barvami sezonních plodů, jako je červené víno, švestky nebo chilli papričky. Velkým obohacením, které aranžmá prozáří a prosvětlí, jsou svítivé růžové barvy.

Lehká nostalgie

Není divu, že s koncem léta můžeme pociťovat trochu nostalgie pramenící z toho, jak čas rychle letí. Nástup babího léta a podzimu bychom si však měli užívat. Nabízí se úžasné možnosti, jak si pohrát s květinovým aranžmá. I u nás se v poslední době daří omšelému stylu květináčů a obalů na ně. Takže můžeme s klidem využít to, co máme doma: pěknou bedničku na ovoce, starý keramický květináč, otlučený tác… Dnes už ale můžeme podobné doplňky s patinou běžně koupit. Podobně je to i s rostlinami. Lze si je vypěstovat, ale častěji se vyplatí krásné zdravé exempláře nakoupit v oblíbeném zahradnictví.

Květinová poezie

Aranžmá vytváříme podle toho, jestli rostliny zůstanou venku, budou částečně chráněné před nepřízní počasí, nebo je chceme přenášet do interiéru. V posledním případě máme nesčetné množství variací, protože můžeme využít i pokojové rostliny nebo bylinky, které pak doslouží na parapetu. Na nás pak je, zda si vizuální požitek chceme obrazně řečeno osladit, nebo okořenit.  Rozdělujícím prvkem jsou růžové a fialkové astry a chilli papričky. 

Dverglo, keramický květináč, 50 Kč, www.jysk.cz

Planting out, dřevěný box na květiny, cena na www.bellarose.cz 

Další skvělé tipy a nápady najdete v tině Bydlíme, která je právě v prodeji

KOUPIT VYDÁNÍ ČASOPISU S TÍMTO ČLÁNKEM