18. února 2016
Na osvětlení ložnice máme specifické nároky. Jde nám o příjemnou atmosféru, ale také o bezpečí, když v noci vstáváme, nebo o praktičnost, pokud si chceme v posteli číst.

Tvary se vrací, funkce zlepšují

V ložnici bychom se měli vyvarovat lustrů ve studeném technicistním designu. Zde jsou ideální stropní svítidla s uzavřeným světelným zdrojem, oblého tvaru a s textilním stínidlem. Lampičky volíme takové, aby doladily celkový styl, hodily se nejen k posteli a stolkům, ale také splňovaly účel, který od nich očekáváme. Ne u každé si totiž lze v pohodě číst. Do módy se vrací lampičky montované nad postel. Díky nim vyřešíme situace, když stolek u postele nemáme nebo chceme místo na něm uvolnit pro jiné věci.

Co je důležité:

• Instalace, aby bylo možné ovládání světla od vstupních dveří i přímo z lůžka.
• Osvětlení na čtení řešit tak, abychom nerušili partnera.

Lampa má dotvořit styl

Všechny potřeby svícení nemůže ani v ložnici splnit jeden typ osvětlení. Základní a v našich podmínkách tradiční je kombinace lustru s lampičkami na noční stolky. Pro vytvoření správné atmosféry bychom měli zvolit svítidla, která jde nastavit tak, aby osvětlovala to, co potřebujeme, a se stmívačem, abychom mohli jednoduše regulovat jejich jas. 

Amelie, nástěnná lampa, 2000 Kč, www.anglickasezona.cz 

Balbino, stropní svítidlo s nastavitelnými stínidly, 1690 Kč, eglo.cz

Arstid, nástěnná lampička, kterou lze nasměrovat podle potřeby, 399 Kč, IKEA

Donne (Philips), kov/textil, v. 52 cm, 1778 Kč, ledko.cz

Další skvělé rady a tipy najdete v nové tině Bydlíme, která je právě v prodeji

KOUPIT VYDÁNÍ ČASOPISU S TÍMTO ČLÁNKEM