26. listopadu 2015
Dřevěný žebřík či štafle v koupelně evokují spíš nějaké stavební úpravy než stálé vybavení. Ale věřte nebo ne, v poslední době patří k nejoblíbenějším a nejvíc sháněným doplňkům.

Žebříky se v koupelnách objevují už dlouho v podobě topných těles, která slouží jako věšáky. Dřevěné žebříky dodají koupelně teplo jen pocitově, ale jako věšák, na nějž se dá leccos odložit a zavěsit, poslouží dokonale.

Foto: Lukáš Hausenblas (Moderní byt)

KOUPELNOVÁ POHODA

Po koupelnovém žebříku se samozřejmě nikam neleze, je to nábytkový doplněk, který rozšiřuje možnosti odkládání a věšení věcí. Jeho výhoda spočívá v tom, že ho stačí opřít o zeď a zcela se změní charakter místnosti. Dodá jí na zajímavosti, podpoří její styl a ovlivní celkovou atmosféru. Už samotné dřevo sehrává v koupelně proteplovací úlohu. V moderní koupelně to bývá vítané stejně jako subtilnější jednoduché tvary. V koupelně ve vesnickém stylu se uplatní i robustnější varianty. Některé žebříky mohou působit jako designové šperky s pečlivě vypracovanými detaily, jiné jako pomocníci, u nichž oceníme originalitu a jistou rustikálnost. Štafle už zaberou více místa, ale pořád vypadají vzdušněji než například vysoké skříňky. A jako pozitivní typ koupelnového doplňku určitě stojí aspoň za úvahu.

Žebřík s kovovými příčkami, 180 x 50 cm, 4 209 Kč, www.bellarose.cz

Hub (Umbra), dřevo/kov, 152 x 41–62 cm, 3 450 Kč, www.ifantazie.cz

Relax (Broste), bambus, 155 x 50 cm, 1 895 Kč, www.ifantazie.cz

Koupelnový sušák na ručníky Enjoy cena na www.dekado.cz

Další skvělé tipy, rady a nápady najdete v nové tině Bydlíme, která je právě v prodeji: